schouwt mij, die met S. S. onderteekende en een ander, die onder ss over Patrouilletroepen, schreef, als één en dezelfde persoon, wat niet het geval is. Ik kan daarom de sommatie van den Heer den Ouden met stil zwijgen voorbij gaan; alleen wil ik even opmerken, dat mocht de Heer den Ouden den handschoen voor de huidige organisatie van de G. P. willen opnemen, nu de Heer Brandon Indië verlaat ik geen bezwaar heb tegen hem te polemiseeren, indien hij het strijdperk op de gewone wijze binnentreedt, niet begint met voor waarden te stellen, zooals hij in de Dec.-afl. wel doet. Ik zie geen enkele reden, waaraan de Heer den Ouden het recht voor de ongewone plechtstatigheid van zijn optreden zou kunnen ontleenen. Dat ik thans op die voorgaande polemiek terugkom, vindt zijne oorzaak hierin, dat ik onlangs weer getroffen werd door de wij ze, waarop de goedkoopte van de G. P. wordt verkregen en daar van den lezer iets wil mededeelen. Stel U voor een post, diep het binnenland in, met eene keurige kazerne, keuken, vivresmagaziin, vrouwenloods, badkamers en priva ten, onderofficiers-cantine met een billiard, soldaten-cantine met een billiard, ziekenzaaal C. a., ook een doktor en verplegend per soneel, adjudant-kwartiermeester tevens officier van kleeding met een keurig magazijn, dat in netheid wedijvert met de rustkamer - in één woord een compleete kazerne, zooals we die kennen. Daar buiten woningen voor de officieren en voor de gehuwde onder officieren, waarop civiele ambtenaren jaloersch zijn. Dat is het Leger Tweemaal zoo ver het binnenland in de standplaats van een Con troleur met 40 man gewapende politie onder een detachements commandant; geene kazerne, geene voorraden, geene reserve-kleeding, geen medicamenten, niets. Als men nu gaat deelen, zooals de Heer Brandon deed, dan kost boven zijne directe inkomsten één infanterist dat heele keurige postje gedeeld door de sterkte van de bezetting en één politiesoldaat niets gedeeld door 40=niets. En dus is de G P. goedkooper Beter kan de ongerijmdheid van die wijze van becijfering van de goedkoopte van de G. P. niet geïllustreerd worden. Maarer wordt daar eene kazerne voor de G. P. gebouwd, de plannen heeten klaar. Het wordt tijd, want de G. P. ligt daar al een jaar of vijf zonder kazerne. 92

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 20