munitie-paard onmiddellijk bij den mitrailleur ingedeeld. Blijkbaar achten zij den door dit paard medegevoerden patronenvoorraad voldoende voor de eerste gevechtsoogenblikken en wellicht is deze indeeling tevens te beschouwen, als eene uiting van het streven, om voortaan niet meer dan het hoog noodige aantal paarden aan s vij- ands vuur bloot te stellen, terwijl de overige paarden van den ge- vechtstrein meer gedekt kunnen volgen. Ons R M. II geeft in punt 48(1) aan, dat bij het in stelling ko men een munitiepaard den mitrailleur volgt tot in of zoo dicht mo gelijk achter de gevechtslinie Indeeling van het reglement. Het reglement is verdeeld in 3 hoofdstukken, t. w: Hoofdstuk I. De enkele mitrailleur. Hoofdstuk II. De compagnie. Hoofdstuk III. Grondslagen voor het gebruik van mitrailleurs. Uit de indeeling van het reglement blijkt reeds, hetgeen in p'. III van Hoofdstuk III duidelijk wordt aangegeven: „In beginsel worden de M. van eene compagnie te zamen gehou den, ten einde eene vuurconcentratie mogelijk te maken. Wordt de cie. in verband met omstandigheden gesplitst, dan zal deeling der sectie slechts bij uitzondering geschieden." In tegenstelling met ons, die de mitrailleur-sectie als gevechts eenheid „hebben" te beschouwen en daarom Hoofdstuk II bestem den voor de opleiding van „de Sectie", wordt in het Japansche regiement slechts terloops de sectie aangehaald. Hoofdstuk II. p*. 37 zegt: „De oefeningen der sectie hebben op gelijke wijze plaats als die der compagnie en worden gehouden overeenkomstig het bepaalde in dit Hoofdstuk, Het lijkt mij onnoodig om die oefening, van het stuk en de com pagnie, en détail na te gaan. Vervoer van den mitrailleur. De Japanners kennen 2 vervoerwijzen voor den mitrailleur. 1. Opgeladen, d. w. z. de mitrailleur wordt door het paard ge dragen. 2. Algeladen en wel a. of door middel van draagboomen door de B. M., in „gesloten" orde, gedragen (de mitr. inééngezet) 100

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 28