m Onerzichf non Dederlandsche militaire Tijdschriften. Militaire Spectator No. 1U. De aflevering opent met een levensbericht over wijlen.generaal- majoor J. T. T. C. van Dam van Isselt, van de hand van zijn,, vriend en geestverwant" generaal W. Cool, in welk bericht de verdiensten van den overledene op velerlei gebied, meer in het bijzonder als baan breker voor het reservekader-instituut en als drager van nieuwe denkbeelden op het gebied van het militair onderwijs worden ge huldigd. Voor de velen onder ons, die wijlen den generaal van Dam van Isselt hebben gekend de overledene was jaren lang Directeur van den Hoofdcursus en later Gouverneur van de K.M. A. mag een op wekking tot lezing van het levensbericht wel overbodig heeten. Maar ook aan hen, die generaal van Dam slechts van naam gekend hebben, moge de lezing van de waardeerende woorden, aan de nage dachtenis van dien bijzonderen man gewijd, warm worden aanbevolen. Dr. Romeyn bespreekt „De positie van de Commissarissen van het Ned. Roode Kruis en der Zielverzorgers in het Veldleger" aan de hard van de terzake bestaande regelingen en wijst op enkele leemten daarin. „Trekhonden voor Ir.fanterie-mitrailleurs", van de hand van Ma= joor Jhr. Meyer bevat eene bestrijding van het in het Juli-nummer van de(n) Militaire(n) Spectator verschenen artikel van Kapitein paardenarts Dr. Bemelmans over hetzelfde onderwerp voor ons geen actueel belang, „Waarde Spectator" is een in aantrekkelijken vorm gegoten cau serietje van Kolonel de Block over de opper- en hoofdofficierstrac- tementen tusschen de jaren 1807 1839. „Ritmeester Fabius levert in het volgend artikel „De Nederlandsche Cavalerie-Brigade. Het nut van eene, uit mobiele troepen samenge stelde, krachtige verkenningsbrigade" een pleidooi van eene soepele organisatie van de Cavaleriebrigade, alsmede voor het verstrekken van juist omlijnde opdrachten, aan den Ct. dier Brigade. Hoewel S. geen nieuwe gezichtspunten opent, mogen toch zijne beschouwingen, 126

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 56