Na eenige zuiver technische onderwerpen volgen de Professional Notes. De eerste hiervan draagt tot titel „Motortransport in cam paign" en is weder eene bijlage van het Rapport van de staats commissie voor de Verdediging van Amerika. Hieruit halen wij het volgende aan: „Het aantal automobielen per leger bedraagt in Frankrijk 2500 a 400C „Gedurende eene operatie had elke divisie de beschikking over 50 lastwagens die elk 20 infanteristen konden vervoeren met een snelheid van 12 K. M. Bovendien waren bij het leges nog wagens in reserve." Het gebruik van autotransport heeft het personeel be- noodigd op de etappelijnen belangrijk verminderd. In vroegere oorlogen waren daarvoor evenveel menschen noodig als in eerste liene stonden. Per leger werd beschikt over een automobiel-reparatie inrichting Indien deze zich een vaste plaats kon vestigen waren als regel 200 voertuigen in herstelling. Aan de inrichting waren verbonden: 1 kapitein, 2 luitenants en 40J man, waarvan de meesten geoefendes werklieden. Motorrijwielen hebben niet voldaan en werden vervangen door lichte 4 a 5 PK tweezits wagen, zooals Bébé Peugeot. Voor ziekenvervoer worden bij voorkeur getransformeerdeperso- nenauto's gebezigd. Dit om een indruk te geven. Lezing van het artikel wordt ten zeerste aanbevolen, wijl het een overzicht geeft van de ervaringen, die men in de praktijk met dit vervoermiddel heeft opgedaan. Belangstellenden vinden verder onder de Professional Notes een gansche verzameling van Duitsche en Engelsche rapporten en op stellen over den grooten zeeslag. D. 133

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 63