vele officieren bij het tot stand komen der fusie, tegen hun wil naar Indië zouden worden gezonden; g het aantal overplaatsingen nog zou vermeerderen; 2. De gebrekkige verantwoordelijkheid van het Indische Legerbestuur 3. Dualistisch karakter van de verantwoordelijkheid van den Mi nister van Oorlog; 4. Nadeelige invloed op de sociale positie van den officier; 5. Financiëele bezwaren en, 6. Vermindering van het gezag van den Gouverneur-Generaal. Voordeelen der fusie: 1. Grootere belangstelling voor de Koloniën; 2. Nauwere band tusschen Nederland en de Koloniën; 3. Meer belangstelling voor den dienst; 4. Opheffing van minder gewenschte verho'udingen en toestan den (promotie-verschillen, hoogere pensioenen); 5. Verhoogde waarde van het officierskorps; 6. Vermindering van ziekte; 7. Betere regeling en voorkoming van vervroegde pensioenen; 8. Beter verzekerde aanvulling van het in de Koloniën benoodig- de ófficierskorps; 9. Verlaging van den gemiddelden ouderdom, in de verschillen de rangen, beneden dien, welke tegenwoordig in het Neder- landsche Leger voorkomt. De voorstander Thomson toetst de voor- en nadeelen aan de volgende punten: /o. In de fusie der officierskorpsen ligt een machtig middel om een nauwen band tusschen Nederland en zijne koloniën in het moe derland meer bekendheid te geven; 2° De militaire belangen van het Indische Leger zullen onder de aanvoering van fusie-officieren gebaat zijn; 3°. De hoogere bevelvoering; 4°. Het feit, dat een klein land als het onze, dat over betrekkelijk weinig persoonlijke krachten beschikt, daarmede niet woekert; 5°. De detacheeringen; 6° De gemiddelde ouderdom in de verschillende rangen; 79. De aanvulling van het fusie-korps; 8°. De financiëele gevolgm; en komt dan tot de conclusie, dat, al zullen bezwaren moeten worden overwonnen, de voordeelen overwegend zullen zijn. Aangezien de vorenstaande conclusiën werden neergeschreven in de 219

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 11