Wat nu aangaat de verbinding met den gevechtstrein: Normaal komen nadat afgeladen is de Nos 7 en 8, geleiders en paarden onder de bevelen van den commandant van den gevechtstrein, „bij" den gevechtstrein. Echter kunnen deze ook, in verband met de stelling en het terrein, afzonderlijk worden opgesteld. Wordt de gevechtstrein op eengrooteren afstand van het gevechtséchelon opgesteld, dan laden de Nos 7 en 8 de munitiekisten af en stellen zich daarmede op nabij den mitrailleur, in welk geval de B. M. onder commando van den sectie-commandant staan. De C Ct. bepaalt de plaats van den gevechtstrein; nochtans is den commandant van dien trein de vrijheid gelaten om die plaats, indien dit voordeel belooft, te veranderen. De munitieaanvulling geschiedt van het stuk tot de nos en 8 door de nos. 5 en 6; van de standplaats van nos 7 en 8 naar den gevechtstrein, door die nos 7 en 8. De Ct. van den gevechtstrein, die zoodra deze op zijn plaats is gekomen, den C. Ct. daarmede in kennis stelt, houdt het oog op den aanvoer van munitie. Is de helft van den voorraad verbruikt, dan wordt de C. Ct. daar mede in kennis gesteld1 en de noodige paarden met ledige kisten achteruit gezonden tot ontvangst van nieuwen voorraad. S. Cn. en Sh Cn., aan 'wie verder in het algemeen eenzelfde taak is opgedragen ais in ons reglement, behalve dan dat de S'. C'. geen schutter is, waken streng tegen onnoodig munitiever- bruik. De C. Ct. blijft t. a. t. de verantwoordelijke man vopr het aanwezig zijn van de noodige munitie bij den gevechtstrein, Hij treft ook maatregelen voor de aanvulling van personeel, paarden en materieel en heeft recht op den steun van de infanterie. In punt 106 staat voorgeschreven, dat de C. Ct. zoonoodig bij het intreden van zware verliezen persoonlijk helpt bij de bediening van den mitrailleur. Stelling verwisseling heeft alleen plaats, indien deze strikt nood zakelijk is; in 't bijzonder bij de verdediging kan dat verwisselen van stelling noodig zijn. De Japanners houden terdege rekening met het vermoeiende daar aan verbonden. Wanneer dan ook stellingverwisseling over groo teren afstand plaats vindt, dan wordt zoo eenigszins mogelijk opgeladen. Het zonder bepaalden noodzaak indeelen van mitrailleurs in de tirailleurlinie wordt dan ook door de Japanners veroordeeld. 274

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 68