Qlededeeling Dan de Redactie, Wegens de buitengewone stijging van de papierprijzen hebben de Uitgevers zich genoodzaakt gezien den omvang van het tijdschrift sedert het begin van dit jaar in te krimpen van zes op vijf vel druks per aflevering, waardoor het niet noodig werd de abonnements prijzen te verhoogen, of het honorarium te verminderen. In de volgende afleveringen zullen verschijnen: De S. i. a. t. der bereden Artillerie, door J. B. van der Poll, Kapitein der Artillerie. Iets over de voeding in het Leger, door D. Naar aanleiding van „De Vestingartillerie niet meer altijd te laat," door J. Beudeker, door Ch. Kies, Kapitein der Artillerie. Het Vademecum van den Officier van Wapening, door O. v. W. Bewapening en uitrusting van Officieren, mede in verband met de vraag Karabijn of geweer door F. P. A. VAN Gheel Gildemeester, Kapitein der Infanterie. De bevoegdheid der Indische Regeering om Nederlandsch-Jndië geheel of gedeeltelijk in staat van oorlog of van beleg te verklaren en de gevolgen, die hieruit kunnen voortvloeien, door van de Berge, Eerste-Luitenant der Militaire Administratie. Afdeelingen voor den kleinen oorlog tegen den B. V., door Kritische beschouwingen naar aanleiding van Blad I der "Legenda voor de Nederlandsch-Indische topografische kaarten", door J. van Roon, Majoor van den Topografischen Dienst. Springstoffen, door P. A. DE Blieck, Eerste-Luitenant der Artillerie. Een hulpmiddel voor infanterievuur met indirecte richting en voor het juist aangeven van doelen in het terrein, door O. C. A. VAN Loon, Eerste-Luitenant der Infanterie. Een eenvoudig nachtricht (waarnemings) toestel, door J. Otto, Eerste-Luitenant der Artillerie Waarom wordt de hulpver bandplaats afgeschaft? door H. L. Roelofsma, Dirigeerend Officier van Gezondheid 2de klasse. Door welk personeel dient in Nederlandsch-lndië een eventueele kustartillerie te worden bediend? door W. J. Rinkel, Eerste-Luite nant der Artillerie. Het verspreiden van de gesloten sectie, door V. Ons dagelijksch brood, door G. M. H. D, Uit den aard der zaak is de volgorde, waarin de stukken genoemd zijn, niet de volgorde, waarin zij geplaatst zullen worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 87