IS UPS Onerzichi uan nederlandsche militaire Tijdschriften. Militaire Spectator 1917 Ao. 1. De aflevering opent met „Een paar oppierkingen over recruten- opleiding" van den bekenden heer S. van Aken, waarin achtereen volgens worden behandeld de opleiding in het (hand) granaatwer- pen en in het bajonetvechten, Wat dit laatste betreft, wijst Schr. erop, dat ook hierbij de oplei ding niet op de prestaties van enkelen, doch op de ontwikkeling der massa moet gericht zijn, dat derhalve de scherm kunst niet verward moet worden met het behoorlijk hanteeren van een wapen. We lezen in zijn opstel ook, dat de practijk den Duifschers, wier „Bajonettir-Reglement" slechts drie stooten en de afweringen daar tegen bevat, geleerd heeft, dat het oefenen in het afweren zonder bezwaar achterwege kan worden gelaten. Voorts geeft Schr. nog een lesindeeling aan van een klasse van 20 recruten, die gedurende drie uren .op het exercitieterrein moet worden geoefend. In „De een en ondeelbare verbandplaatsafdeeüng" wijst de dir. off. v. gez. Roelfsema op de nadeelen van het splitsen van deze Nederlandsche organisatie. „Militaire eerbewijzen in voertuigen" van den le Luit. der Huzaren Baron van Lawick bevat, behalve een toetsing van de practijk aan het omtrent die eerbewijzen voorgeschrevene in den Inw. Dienst, tevens eene beschouwing over het zich aan elkaar voorstellen van officieren bij verschillende ontmoetingen en meei in het bijzonder bij het elkaar aantreffen in een spoorwegcoupé. Zij, die het artikel van den heer van Santen over „De orga nisatie van de Bereden Artillerie" in het November-nummer van den Spectator (zie de bespreking daarvan in de Maart-aflevering van het I. M. T. bldz. 213) hebben gevolgd, zullen thans zeker met belangstelling kennis nemen van het wederwoord van Majoor van Dam van Isselt in „Het verdubbelingsstelsel der Bereden Artil lerie". Uitvoerig toont Schr. aan, dat zijn vroegere uitspraak, dat Zie over dit onderwerp ook „Oefeningen in het werpen van handgra naten". I.M.T. 1916, bldz 1346. 388

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 100