XX (Ilededeeling Dan bet Departement XX XX Dan Oorlog. XX AA nederlandsch Dieuuj-Guinea. Ingevolge van de Regeering ontvangen opdracht wordt thans bij het Departement van Oorlog een verslag samengesteld van de militaire exploratie van Nederlandsch Nieuw Guinea. Dit verslag is bestemd behalve voor gebruik door de Regeering in Nederland en in Nederlandsche-Indië om aan hetgeen van Regeeringswege in Nieuw-Guinea voor de exp oratie werd verricht, meer algemeen bekendheid te geven, alsook om de resultaten dier verkenning onder het bereik te brengen van de leden van de Staten-Generaal, amb tenaren, officieren, instellingen van onderwijs, enz. Het zal behalve eene beschrijving van land en volk nog de volgende hoofdstukken bevatten I. Ontstaan van de plannen tot exploratie. II. Onze kennis van Nederlandsch Nieuw-Guinea bij den aan vang der exploratie. III. Leiding en regeling. IV. Uitrusting en verpleging. V. Kosten. VI. Geneeskundige dienst. VII. Wijze, waarop het land in kaart werd gebracht en de mid delen daartoe gebezigd. VIII. Overzicht van den voortgang der werkzaamheden. IX. Communicatie ter zee. Eene deskundige bewerking van verschillende hoofdstukken wordt verkregen door de medewerking van het Departement van Land bouw, Nijverheid en Handel, het Departement van Gouvernements- bedrijven, hei Departement der Marine en het Bataviaasch Genoot schap van Kunsten en Wetenschappen, terwijl ook in het Departement van Oorlog voor arbeidsverdeeling is gezorgd. Bij eene uitgave in octavo wordt het verslag op 400 bladzijden 395

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 107