behoud van de in het Leger voorkomende namen van onderdeelen wordt in verband met de indeeling bij mobilisatie het meest ge- wenscht geacht. Promotie heeft plaats volgens een ranglijst bij het korps, onge- wenschte verhoudingen bij terugkeer naar het Veldleger moeten natuurlijk voorkomen worden. Plaatsing bij het [korps kan eerst mogelijk zijn na een zeker aantal jaren bij het Veldleger te hebben doorgebracht. De ondervolgende schema's geven in hoofdtrekken aan, hoe de de voren ontwikkelde denkbeelden wellicht tot uitvoering zouden kunnen worden gebracht. A. De vereeniging der Officiers kaders. 1. Alle jongelieden, die worden opgeleid tot officier, verbinden zich om als zoodanig te dienen, zoowel in als buiten Europa. Voor eiken cadet wordt, behoudens vrijstelling of vermindering in bijzondere gevallenzeen bijdrage gevorderd van ƒ400.— 'sjaars. Aangenomen is, dat er maar ééne opleiding tot officier is, terwijl het bedrag van 400.— is genomen, aangezien dit ook door de S. C. tot herziening van het Militair onderwijs noodig werd geacht. Wijziging van dit bedrag is mogelijk bij K. B. 2. Elk jaar gaat3 van de nieuwbenoemde officieren (wapens- gewijze te berekenen) naar Indië, bijv. in de maand Septemberde rest van die promotie gaat tegelijk met het2/3 van de volgende promotie, telkens voor 1/3 de beide volgende jaren. (Zie Bijlage III). De uitzending in drie deelen wordt wenschelijk geacht om aan eventueele particuliere belangen tegemoet te komen. Voor de eerste maal zou ruiling dan ook moeten worden toegestaan. Het volgende staatje geeft een overzicht "van de promoties van 1910 t/m 1915. Daaruit blijkt, dat in die jaren ook ongeveer 2/3 van de totale sterkte voor Indië bestemd was. 1) Voor de samenstelling van dit schema werd als grondslag genomen het schema van de S. C.— 314

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 24