ficier door den Gouverneur-Generaal onder nadere Koninklijke goed keuring, bevorderd of ontslagen worden Na iedere zoodanige be vordering, wijst echter de Kroon de plaats aan, die de bevorderde in de ranglijst inneemt. 8. Aan iedere officier, die voldaan heeft aan het examen in de Maleische en in de Javaansche taal, wordt te dier zake een diploma uitgereikt, welks bezit hem, voor den vervolge, een toelage waar borgt, zoowel in als buiten Europa, van f 300.voor de Maleische en f400— voor de Javaansche taal Het examen omvat het lezen, schrijven, spreken en verstaan der taal, De toelage wordt alleen genoten, zoolang de officier het volle activiteits-traktement ontvangt. 9. De pensioenen der officieren worden toegekend op den voet der thans voor den dienst in Nederland geldende bepalingen, met verhooging voor elk jaar, dat de officier koloniaal activiteits-trak tement heeft genoten. De verhooging bedraagt voor elk jaar, dat bedoeld tractement werd genoten: in den rang van luitenant, honderd gulden; in den rang van kapitein, honderd en twintig gulden; in den rang van majoor, honderd en veertig gulden; in den rang van lt. kolonel, honderd en vijftig gulden; in den rang van kolonel, honderd en tachtig gulden in den rang van opperofficier, twee honderd en vijf en twintig gulden. Recht op pensioen wordt verkregen door minstens dertig jarigen werkelijken dienst. Leeftijdsgrenzen voor de rangen van af luitenant-kolonel wor den vastgesteld. 10. De beide thans bestaande weduwen-en wezenfondsen worden, overeenkomstig nader te maken regeling, samengesmolten. Schema betreffende de weermacht in Nederlandsch-Indië. 1. De weermacht in Indië omvat A. het Veldleger; B. de Bezettingstroepen; C. de Garnizoensinfanterie. 2 Het Veldleger bestaat uit vrijwilligers en miliciens. Vrijwilligers (Europeanen en bewoners van den Archipel wor den aangenomen op de thans bestaande bepalingen met strenge keuringseischen. De miliciens worden verkregen door militie onder de Europeanen in Indië en onder alle Javanen en Menadoneezen en door de jaarlijksche uitzending van 50C0 Hollandsche miliciens. 317

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 27