3. Het veldleger is in zijn geheel gelegerd op Java, met uitzonde ring van deelen gedetacheerd naar belangrijke punten op de Buiten bezittingen. 4. Bij de loting—bij invoering van algemeene dienstplicht door lotingwordt al dadelijk uit gemaakt, welke miliciens in Indië zullen dienen. Keuringen hebben plaats vóór uitzending. Alleen om gezondheidsredenen kan ruiling worden toegestaan. 5. De duur van den diensttijd voor de uitgezonden miliciens is drie jaren, gerekend van den dag van vertrek tot den dag van terug keer. De uitzending heeft zoo noodig échelonsgewijze plaats; met dien verstande, dat tactische onderdeelen worden vervoerd. Deze een heden worden geëncadreerd met officieren aan de beurt voor uitzending. 6. Miliciens, die in Indië gediend hebben, zijn vrij van herhalings oefeningen en van opkomen voor de Landweer. Overigens volgen zij gewoon de lichting, waai toe zij behooren. 7. De tot de uitgezondenen behoorende miliciens behouden steeds recht op eene vrije reis naar Holland in eene klasse overeenko mende met den het laatst door hen bekleeden rang. 8. Overgang als vrijwilliger of als kader naar de G. I. is mogelijk op nader aan te geven voorwaarden. 9. Gedurende hun verblijf in Indië blijven de bepalingen voor kost winners van kracht. 10. Zij, die in Indië gediend hebben, komen bij goed gedrag en geschiktheid, bij het solliciteeren naar staats- en gemeentebetrekkin gen, zoowel in Indië als in Holland, het eerst in aanmerking. 11. Bij overgang in staats- of gemeentebetrekkingen tellen de in Indië doorgebrachte jaren dubbel mede voor de berekening van pensioen. 12. Verkeert het Rijk in staat van oorlog of van beleg, dan zul len uitzending en terugkeer van miliciens bij K. B. geregeld worden. 13. De bezettingstroepen, bestemd voor de bezetting van stellin- gingen en verdediging van de vlootbasis, bestaan uit vrijwilligers, bij voorkeur physiek minder geschikten. 14 De Garnizoensinfanterie bestaat uit vrijwilligers van in- heemschen landaard en Europeesch vrijwillig kader. Zij is gelegerd op Java en op de Buitenbezittingen in den geest als de tegenwoordige Gewapende politie. Het Depot is gevestigd op Java. 318

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 28