Iets ODer de uoeding in bet leger. Wanneer in den laatsten tijd de voeding van den soldaat ter sprake komt, wordt niet zoozeer over de hoeveelheid en de quali- teit van het voedsel geklaagd dan wel over de voor den man minder gunstige regeling, dat hij een deel zijner soldij als inleg in de menage moet storten. Hoewel door het van landswege verstrek ken van toelagen aan koks en van gelden voor het reinigen van kokspannen, voor den inhuur van koelies en ter bestrijding van de kosten van het administratief beheer der menage enz. de inleg iets kan worden verlaagd (althans in normale tijden), zoo is op deze wijze nog slechts in geringe mate aan den heerschenden grief tege moet gekomen. Hier zij een poging gedaan om bestaande probleem voor een dee op te lossen, waarbij ik mij echter op een standpunt stel, dat afwijkt van de opvattingen omtrent voeding, die nog door de meeste men- schen (en de meeste doktoren) worden gehuldigd. Om een uitgangspunt te krijgen, waaraan we eenigszins houvast hebben, zijn hieronder de menu's van de Europeesche menage van het korps Genietroepen gedurende een 7-taldagen aangegeven. (Bij de Genietroepen wordt in afwijking van art. 102 R. I. D. met bij elke compagnie afzonderlijk menage gevoerd.) jgjg ontbijt soepeten. middageten en avondbroodje. Zondag 7 Mei. brood met bo- rijst met sam- rijst met sambal en ter en z.m. bal en sa- sajor, runderlapjes, kaas; koffie jor, gebraden fricadel, ommelet met melk en spek, gesmoord metworst, gebakken suiker. vleesch;erw- goudvisch; chocolade tensoep. pudding; brood met boter. 1) uitgezonderd de zilvervliesrijst. 355

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 65