Route nationale, dikke kantlijnen op C.8 m.M. afstand. Route départementale en Chemin de grande communication, eene dikke en eene dunne kantlijn op 0.6 m.M. afstand. Chemins ayant au moins 6 M., alsvoren doch afstand tusschen de kantlijnen 0.4 m.M. Chemins ayant moins du 6 M., dunne kantlijnen op 4 m.M. af stand. Al deze wegen worden geregeld onderhouden; die, waarmede zulks niet het geval is, worden, onverschillig de oreedte, aangege ven door eene dunne volle en eene lang gestippelde lijn op een afstand van 0.4 m.M. Verder kent de legenda nog de Chemin d'exploitation, eene enkele lijn. Sentier de piéton permanent, eene lang gestippelde lijn. Vestiges de voie ancienne, twee lang gestippelde lijnen op 0.4 m M. afstand. In de Oostenrijksche „Portativer Zeichenschlüssel" is eene in deeling aangegeven als volgt: Chaussee (verlassliche Strasse), dikke kantlijn op 0.8 m.M. afstand, Landstrasse (minder verlassliche Strasse), eene dikke en eene dunne kantlijn met eene tusschenruimte alsvoren. Erhaltener, besserer (strassenartiger), nicht erhaltener Fahrweg; de eerste aangegeven door een dikke volle en lang gestippelde, de tweede door een dunne volle en eene lang gestippelde kantlijn. Afstand der kantlijnen 0.6 m.M. De derde soort „Fahrweg" wordt voorgesteld door eene enkele volle lijn Verder: Karreweg (Feld- und Waldweg), punt, streep, punt. Saumweg (Reitweg), gebroken lijn. Fussweg (Fusssteig), stippellijn. De rij- en voetpaden, die in het terrein nu en dan verloren gaan, worden voorgesteld door het betrekkelijke teeken te onderbreken. {Slot volgt). J. van Roon, Majoor bij den Top. Dienst. 515

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 57