Overzicht uan eenige Buiienlandscbe militaire Tijdschriften. Schweiz. Zeitschrift Art. u. G. Mei 1917. „Ein neues Lehrbuch der Ballistik" is de titel van eene bespre king van den juist verschenen 2en druk van C. Cranz. Lehrbuch der Ballistik. Het boek voorziet in eene gevoelde behoefte „weil die deutsche artilleristische Literatur, ganz im Gegensatze zur fran- zösischen, nicht eben reich an brauchbaren ballistischen Werken ist, Werken, die dem Bedürfnis der Zeit und des praktischen Ge- brauchs angepasst sind". Het eerste deel behandelt de uitwendige ballistiek of theorie der beweging van het projectiel van af de monding van het wapen tot aan de indringing in het doel. Nieuwe hoofdstukken in dezen tweeden druk behandelen het schieten in bergterrein en de ballistiek van den luchtoorlog. „Brand- und Sprengbomben" geeft eene korte beschrijving van de meest gebruikelijke bommen, die uit luchtvaartuigen worden geworpen. Het jaarlijkse verbruik van brandbommen bedraagt vele tienduizen dtallen. Verder bevat dit nummer verschillende uit andere tijdschriften overgenomen mededeelingen over het Amerikaansche leger, over het Chineesche leger en ook eenige beschouwingten over „Abwehr des unterirdischen Angriffes bei feldmassig befestigen stellungen". Journal of the United States Artillery Januari-Febr. 1917. Dit nummer wordt bijna geheel in beslag genomen door den militairen |Pë^"ieur- en v'ndt er opstellen in over de inrichting van zoek- lichtlampen, over het gebruik van verschillende brandstoffen in gasolinemotoren, over eenige artilleristische meetinstrumenten, over de inrichting van het zware geschut bij de oorlogvoerende mogendheden, enz. Opstellen die meer rekening houden met de leverde strijdkrachten zijn: een eenvoudige verhandeling over le- gerverpleging getiteld „The supply of an army" en het verslag van een voordracht over marine- en kuststrategie getiteld „Naval stations and naval bases." D 661

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 101