uitsluitend [de geneeskundige zijn beschouwingen aan de hand van de opgestelde bevelen zou hebben ontwikkeld. Ten slotte wordt de aandacht er op gevestigd, dat het opstel geenszins alleen voor beroepsmilitairen is geschreven, doch dat bij het openstellen van het I.M.T. voor medisch-tactische onderwerpen, mede de bedoeling voorzit het tijdschrift meer aantrekkelijk te maken voor de officieren van den geneeskundigen dienst en als het ware langs dezen omweg bij hen belangstelling te wekken voor artikelen van meer uitsluitend militaire strekking, die hen thans niet onder de oogen komen, dusdoende den grondslag leg gende voor een band van saamhoorigheid tusschen kameraden van verschillende wapens en diensten, waarvan tot heden helaas nog maar bij uitzondering sprake is. Vooropgesteld doel heeft daardoor in enkele gevallen geleid tot afdalen in bijzonderheden of tot het geven van toelichtingen, welke voor den een overbodig, voor den ander toch weer niet kunnen worden gemist Gaan we thans over tot de oefening zelve. Algemeen Denkbeeld Een rood leger is 3 April 1917 's avonds aangekomen in de lijn Tijkampek - Kosambi. De blauwe legercavalerie is 3 April door ovei machtige roode cavalerie teruggeslagen op Poerwakarta. De roode cavalerie bivakkeeit 3 April 's avonds 6 K.M. N. van Poerwakarta, enkele blauwe cavaleriepatrouilles bleven in voeling inet het roode leger te Tjikampek en Kosambi. Het blauwe leger bevindt zich op de Bandoengsche hoogvlakte. Bijzondere oorlogstoestand Blauw. Het blauwe leger bevindt zich in de omgeving van Padalarang. De A.B. is voornemens in N. richting op te rukken, hetgeen eerst 6 April kan geschieden. 1) Hierbij bladen IV, V en VI van de kaart der Res. Preanger-Regent- schappen en Batavia op 1: 50000 en blad 36 A van de voorloopige uitga ve van de kaart der Afd. Krawang. 607

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 43