De legercavalerie te Poerwakarta, welke 3 April met zware verliezen op genoemde plaats is teruggeslagen, krijgt opdracht een deboucheeren van vijandelijke afdeelingen uit Poerwakarta in Z. richting te vertragen en te melden de sterkte van de vijandelijke afdeelingen, die van uit Poerwakarta eventueel naar het Z. en het Z O. zullen oprukken. De le brigade te Tagogapoe krijgt 3 April 's avonds de opdracht, 4 April af te marcheeren naar de Tji Somang en aldaar onder bezetting van de spoorwegbrug Z. van Depok, de brug in den rijweg Z. van Darangdan voor het eigen leger open te houden. 3 eska- De legercavalerie, samenstelling in margine, legert 3 April 's avonds afTwiel' 'e f>oerwakarta 'n de omgeving van kg. Kaoen, beveiligd door dé rijders- wielrijders-strijders (150 man), op voorposten in de lijn O.W. gaan- strijders. de door het woord „Hospitaal." Gevraagd de door den geneeskundigen dienst op 2 en 3 April genomen maatregelen ten aanzien van de legercavalerie te Poer wakarta. De commandant van de le brigade geeft naar aanleiding van de ontvangen opdracht het volgende marschbevel uit: 608 ie Brigade No- Tagogapoe, 3 April 1917 6 N.M. MARSCHBEVEL voor 4 April. Omtrent vijand en legercavalerie geen nadere berichten. De le brigade zal 4 April afmarcheeren naar de Tji Somang en aldaar onder bezet ting van de spoorwegbrug Z. van Depok, de brug in den rijweg Z. van Darangdan voor het eigen leger open houden. De zelfstandige cavalerie, afmarsch 6.30 v.m., zoekt verbinding met de legercavalerie te Poerwakarta en meldt strekte van vijande lijke afdeelingen, welke van uit Poerwakarta eventueel naar het Z. zullen oprukken. Afmarsch le brigade 7 uur v.m. Op dat uur hoofd van de hoofdmacht op gesteld bij paal 15. front N.W. Troepenindeeling: le. 1. Zelfstandige. Cav: IH pel. Cav. en 1 afd. 2e. geweermitrailleurs. Comdt. ritm, A. 2. Voorhoede: Comdt Maj. B. Inf. 1 en 2, X. 3e. Cav: Yi peloton. Genie 1 sectie Afstand 1500 M. 3. Hoofdmacht (te vens marschorde). 4e. Inf. 3 en 4, X. Inf XIV.

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 44