IA uitgezonden blauwe patrouille het overtrekken van een rood half eskadron over de Tjikao gemeld. Dit halve escadron, reeds op weg naar den grooten rijweg Noord van Boender, wordt bliksemsnel door de reserve besprongen en na een kort doch scherp gevecht over de rivier terug gejaagd Hierop keert de reserve onder achterlating van een patrouille tot observeeren van den vijand naar haar plaats bij paal 3 Zuid van Poerwakarta terug, de gewonden met zich mede voerend. De dokter, geheel door de gewonden te Boender in beslag genomen, zag eerst nu het gevaarlijke van zijn voorstel in om den zieken verpleger van het reserve-escadron voor hulpverleening bij de spoor brug te hebben willen bestemmen, en was den Commandant thans dankbaar voor zijn afwijzende beschikking. Uit een en ander krijgt de Commandant der Iegercavalerie den indruk, dat hij het nog wel eenige uren kan houden. Van de gedwongen rust wordt gebruik gemaakt om de gewonden van de wielrijders van Boender te evacueeren. De grootere afstand en het moeilijke terrein belet met de ge wonden bij de spoorbrug hetzelfde te doen. Door de nabijheid van den vijand kunnen geen dragers beschik baar worden gesteld. Om 1 uur n.m. 4 April meldt een blauwe patrouille, dat over machtige roode cavalerie uit Selabaja Hilir in de richting Tji Salada 3 deboucheert. Hierop gelast de commandant van de blauwe Iegercavalerie de reserve afgezeten stelling te nemen Oost van de spoorweglus. De wielrijders krijgen de opdracht de brug te laten springen en terug te trekken op paal 4. Vervolgens wordt ra het doen springen van de spoorbrug het eerst afgezeten eskadron teruggeroepen en eveneens bij paal 4 ver zameld. De medegevoerde gewonden worden thans onmiddellijk naar Bendoel doorgezonden. Ten slotte wordt ook de reserve teruggenomen. De enkele gewonden konden ook hier door de makkers in vei ligheid worden gesteld. Na hunne verzorging wijkt de blauwe cavalerie in Zuidelijke richting terug. Bij aankomt te Bendoel krijgt de gewondentrein last om naar 614

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 50