Tjimahi te vertrekken en keeren ook de ziekenauto's naar de veld hospitalen terug. Het eskadron, dat in opdracht had, ontwikkeling van den vijand in Z O. richting te bemoelijken, is voor de overmachtige roode cavalerie teruggeweken en wordt, zonder iets noemenswaardigs tot verlichting van het gevecht aan de spoorbrug te kunnen bijdragen, op behoorlijken afstand in bedwang gehouden. Behalve een paar zwaar gewonden, die niet konden worden me degevoerd, heeft Blauw geen ernstige verliezen te betreuren. De enkele lichtgewonden krijgen, na verzorgd te zijn, opdracht zich over Tjikeris 2, Sempernoengal en Nangewer achter de eigen troepen in veiligheid te stellen. Bij het prijs-geven van de brug in den rijweg en de spoorweg brug wijkt het eskadron in Oostelijke richting uit, met de bedoeling in een grooten boog om Poerwakarta heen de vijandelijke hoofd macht in de flank te bemoeilijken. De legercavalerie wordt niet langer meer op hare tochten ge volgd, daar thans onverbiddelijk voor haar gewonden geldt, dat, wie niet te paard kan blijven, als verloren moet worden beschouwd, en de geneeskundige dienst alleen nog maar voor de lichtgewon den zal kunnen zorgen. Wenden we ons nu tot de le brigade, die, terwijl het gevecht aan de Tjikao zich afspeelt, intusschen van Tagogapoe is afge marcheerd, met het doel zich aan de Tjisomang vast te zetten. Op de helft en op 2/1 van den af te leggen marschweg worden ziekenhalten opgericht, waartoe 2X(1 officier van gezondheid met l ziekenverpleger en 2 ziekendragers) van de verbandsectie aan de voorhoede worden toegevoegd en op de bedoelde weggedeelten achter blijven tot opwachting van de uitvallers, die door de dragers der geneeskundige sectiën tot bedoelde halten worden medege dragen, dan wel door de achter aankomende auto's der verband- sectie alsnog mochten zijn opgepikt, Ter voorkoming van misbruik, dat daarvan zou kunnen worden gemaakt en tot verleenen van hulp aan de inderdaad ernstige zie ken, wordt een officier van gezondheid der verbandsectie bij de auto's ingedeeld, welke telkens zoolang achter blijven, tot het hoofd van den bagagetrein hen heeft ingehaald, om dan wederom op te sluiten. 615

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 51