Het brigadeziekenverblijf wordt opgericht te Kadoedampit 1 in de theefabriek. Ziekenrapport op 5 April te 5.30 v.m. Afhalen der zieken 6 uur v.m. Zieken van het detachement te Depok zullen heden op verzoek van den officier van gezondheid per ziekenauto via Darangdan worden afgehaald." Voor de lezers niet tot een der wapens behoorende, wordt er - zij het voor velen wellicht ten overvloede - de aandacht op gevestigd dat in het legeringsbevel al dadelijk rekening wordt gehouden met het plan van verdediging. Voor den chef der verbandsectie zijn de punten 3, 5 en 6 wel de belangrijkste, waavan alleen het in punt 5 vermelde voor de in de vorige alinea genoemden wellicht eenige nadere toelichting ver- eischt. Bedoeld punt dan, houdt het bevel in, om de karren van de bagagetreinen tijdig naar Patrol te doen afmarcheeren, tot aan vulling van de op 4 Mei verbruikte levensmiddelen en fourages. Nadat de stelling door de troepen is gepasseerd, gaat de brigade commandant met de verschillende vakcommandanten, het hun toe gedachte deel der stelling verkennen en wordt met ieder afzonder lijk de te treffen maatregelen besproken. De brigadearts is hierbij tegenwoordig. Voor de onderlinge samenwerking wordt een en ander nog eens vastgelegd in een afzondelrijk bevel tot inrichten van de stelling, waar door de verschillende commandanten te weten komen, wat van elk hunner wordt geëischt. Dit bevel, uitgegeven om op vijandelijke aanraking te zijn voor bereid, is in ons geval de voorlooper van het verdedigingsbevel dat eerst kan worden uitgegeven, zoodra tot een gevechtshandeling moet worden overgegaan. Het eerst bedoelde volgt hieronder. Ie Brigade NoPatrol, 4 April 1917 6 u, n.m. BEVEL voor het inrichten van de stelling. Ie. De legercavaierie heeft heden tot 1 u. n. m. een deboucheeren van vijandelijke cavalerie uit Poerwakarta in Z.-richting belet. 618 V

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 54