van het gevechtsveld, wordt met 18 ziekendragers geplaatst achter he linkervak, een der laatstgenoemde korporaals met 12 dragers achter het middenvak en de tweede korporaal eveneens met 12 dragers achter het R. vak, voor welk vak het transport via de hulpbrug plaats heeft. Voordat deze regelingen met de chefs der geneeskundige sectiën werden besproken, had de brigadearts door tusschenkomst van den brigadecommandant de beschikking verzocht over de auto's, behoorende tot een der veldhospitalen, welke in verband met de verdere plannen van den algemeenen bevelhebber alle konden worden afgestaan en tegen den middag te Tjikaiong nadere be velen in ontvangst zouden hebben te nemen. Desverlangd zouden ook nog de auto's van het tweede veldhospitaal kunnen bijspringen. Met den chef der verbandplaats werd afgesproken, dat deze tot nader order het bevel over bedoelde auto's op zich zou nemen en ze door zijn ordonnans-wielrijder tijdig zou aantrekken. Voor het opstellen van dit groote aantal auto's werd achter de thtefabriek een geschikte plaats uitgekozen. Ten slotte werd den brigadecommandant nog de noodzakelijk heid aangetoond om een voldoend aantal koelies, voorzien van de noodige graafwerktuigen tegen den avond te Tjikaiong te doen ver zamelen, om gebruik makende van de. gevechtspauze, welke gedu rende den nacht kan worden verwacht, de gesneuvelden te doen begraven. Met opzet is op de sub B bedoelde maatregelen niet dieper in gegaan, omdat de uitvoering van dit onderdeel aan een andere autoriteit is toevertrouwd en de brigadearts eerst dan tot ingrijpen zal besluiten, wanneer hem mocht blijken, dat de verantwoordelijke chef te kort is geschoten of deze ondoeltreffende bevelen mocht hebben gegeven Daar in het pas verschenen voorschrift van den militair-genees kundigen dienst, de inrichting van, alsmede de gang van zaken op de verbandplaats, zoowel als alle overige verrichtingen nopens den dienst in het bivak en het oprichten van het centrale ziekenver- blijf voor de brigade, uitvoerig en tot in bijzonderheden is aange geven, komt het overbodig voor, dat alles hier nogmaals te her halen, te meer, daar het weglaten geen afbreuk doet aan het voor opgestelde doel. 625

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 61