XX K* XX Bamboe sleepfandoe uoor afüoer Dan gemonden. (met twee platen). Eischen te stellen aan een vervoermiddel tot afvoer van gewon den van hei gevechtsve\d. a. Het materiaal daarvoor moet overal, ook ter plaatse van de actie, te verkrijgen zijn. Het moet met eenvoudige hulpmiddelen bewerkt kunnen worden. b. Zelfs ongeoefenden moeten het vervoermiddel snel in elkander kunnen zetten. c. Spijkers en schroeven moeten geheel overbodig zijn. d. Het vervoermiddel moet goed tegen schokken bestand zijn en toch niet te zwaar worden. e. Het moet, zoowel op gebaande als op ongebaande wegen, in vlak en in sterk geaccidenteerd terrein te gebruiken zijn. Doorwaadbare kali's moeten gepasseerd kunnen worden (de verwonde moet, zonder nat te worden, in de tandoe kunnen blijven). De aanraking der wrijvende deelen van het vervoermiddel en den bodem moet zoo klein mogelijk zijn, zonder dat de stabi liteit daardoor mag lijden. g. Op het vervoermiddel moet een draagbaar stalen veldbed geplaatst kunnen worden. h. Het verbedden der verwonden tijdens het transport van af het terrein van actie tot de verbandplaats moet onnoodig zijn (ook bij het autotransport). i". De ter plaatse beschikbare paarden die van de geneeskundige sectie of van de verbandsectie, dan wel kampongpaarden moeten zonder verdere voorbereiding het vervoermiddel kunnen trekken. k. De ter plaatse beschikbare harnachementen (van treinpaarden) moeten zonder veranderd te worden, onmiddellijk gebruikt kun nen worden. 636

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 72