ra mm iif Kf Ooerzicbt dgd üederlaiidsche militaire Tijdschriften. Militaire Spectator No. 4 April 1917). Op den omslag de mededeeling, dat het „Overzicht groote Euro- peesche Krijg" in de Mei-aflevering wordt voortgezet. Het eerste artikel geeft eene „Beschrijving van een oefening, ge houden door een der batterijen van het lste Regiment Veld-artillerie (Inladen van paarden en voertuigen in een vaartuig)" door luit. Jhr. Sickinghe, verduidelijkt met een zestal photo's. Daarna volgt „Een poging tot misleiding van Prins Maurits tij dens den veldtocht van 1599" door maj. v. Dam v. Isselt. Vervolgens. „De dienst van het artilleriemateriëel in liniën en stellingen", waarin mede een lans wordt gebroken voor positie verbetering van het korps officieren-magazijnmeesters der artillerie. In „Eenige mededeelingen betreffende de berefening en de sym pathische ontsteking van brisante springladingen", door luit. Matern, worden aan de hand van proeven aan beschouwingen onderworpen. I de formules ter berekening van vrijliggende ladingen tegen ijzeren voorwerpen II idem tegen houten voorwerpen; III de formules ter berekening van mijnen in grond, metselwerk, enz; IV de formules Ier berekening van de werkingsspheer van mijnen; V de formules voor de overbrenging van ontsteking door lucht druk. Ten slotte het op 24 Maart afgesloten militair politiek maand overzicht en verder de gewone rubrieken. Mavors No. 3 Maart 1917). Kapt. de Gelder geeft eenige interressante beschouwingen „Over krijgslisten en wat daarmede samenhangt", met talrijke voorbeelden uit de oudere en nieuwere krijgsgeschiedenis toegelicht. 658

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 98