1® 8 ai H ël is Een en onder ouer recruten en bun opleiding. Voorop zij gesteld, dat ik sinds kort bij een depötbataljon ge plaatst ben en zonder eenige pretentie mijn gedachten op schrift stel, om deze onder de aandacht te brengen van meer ervaren recrutenopleiders ten einde, bij verschil van meening, een gedachten- wisseling uit te lokken. Menschenmateriaal. Wat betreft den Amboinees in zijn tegenwoordige gedaante, het volgende. De recruten zijn, met enkele uitzonderingen, physiek slecht ontwikkeld. Om hen met vrucht de voorbereidende schiet oefeningen te doen volgen, moeten de armen eerst voldoend krachtig gemaakt worden en dit geschiedt, met verwaar loozing van de andere spieren van het lichaam, door halteren met het geweer. Wel worden de vrije oefeningen van tabel I, V.G.O. beoefend, maar dit gebeurt zoo terloops, omdat het eenmaal voorgeschreven is. Een onvermijdelijk gevolg is, dat de lichaamshouding van den man slecht blijft, terwijl bij onoordeelkundige oefening omdat men spoedig resultaten wenscht overtraining niet uitgesloten is. Het zou m i. beter zijn, om de eerste 2 maanden uitsluitend te besteden aan gymnastiek en theorieën. Rekenende, dat bij een compagnie, steeds een jongste klasse is, hebben we per bataljon minstens 2 goede onderwijzers noodig. Beter zou het zijn, elke compagnie een instructeur, alleen belast met de gymnastische oefeningen, te geven. Er moet dan streng op gelet worden, dat geen inspannende oefeningen voor dezelfde spier groepen kort achter elkaar plaats hebben en dat een goed geleide gymnastiekles slechts uur mag duren. Dat gedurende deze periode niet alleen Tabel 1 der vrije oefe ningen moet behandeld worden, is duidelijk. De menage moet er rekening mee houden, dat de Amboinees slecht gevoed in dienst komt. Het zou wenschelijk zijn tusschen 685

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 39