2de periode (duur: 2 maanden). 3e Periode: (duur: 2y2 maand) 4. 5. 6. 7. 8. 9. van afd. G. van de rekstokoefeningen uit tabel II, die niet bevorderlijk zijn voor een goede lichaamshouding. De vorderingen houden verband met den graad van physiek van de klasse. Theorieën: als in lste periode G. O. I. Exerceeren: R. I. I. Voorbereidende schietoefeningen en schie ten (zie schietopleiding). Gymnastiek: voorzetting der lste periode, 2 uren in de week. Schermoefeningenals 4de periode G.O.I., 3 uren in de week. 5. Theorieën: als 2e, 3e, c. q. 4e periode G. O. I. 1. Velddienstoefenigen. 2. Nachtelijke oefeningen. 3. Meerdaagsche oefeningen en marschoe- feningen. Schietoefeningen: voorzeting der 2de pe riode. Maken van gevechtsloopgraven en hout verbindingen en afdaken. Schatten van afstanden. Schermenvoorzetting der 2de periode, 1 uur in de week. Gymnastiek: voorzetting der 2de periode, 1 uur in de week. Theorieën: Restant van de 4e periode GO.I. en herhaling naar keuze van den instructeur. Terrein. Zeer gewenscht is een ruim exercitieterrein, dicht bij het kam pement en niet toegankelijk voor het publie<. Het moet beslist storend werken op de oefeningen en de ambitie der recruten, als de inlandsche jeugd en andere leegloopers zich van nabij vergapen aan het schouwspel van de africhting der on beholpen beginnelingen. Evenzoo is een ruim en goed schietterrein, niet te ver van het kampement gewenscht, terwijl de omstreken van het garnizoen ook 690

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 44