3e jaar: een uitgezocht onderwerp uit den velddienst; oefeningen op de kaart 4 opdrachten2 administratieve vragen, 2 vragenlijsten betreffende den brigadedienst. 4e jaar: geneeskundige dienst te velde 4, voorbereiding tot den terugtocht, berichten, enz. 3 opdrachten, vragenlijsten betreffende den divisiedienst 2. Met uitzondering van den Chef en de als instructeurs aangewezenen zijn alle leden van het korps als militaire artsen verplicht aan deze cursussen deel te nemen. De tweejarige ondervinding heeft tot groote tevredenheid gestemd. Alle verzoeken om opneming in het korps militaire artsen worden door den Chef aan den gouverneur gezonden. Na geslaagd exa men voor eene vaste commissie volgt de benoeming tot eersten luitenant. Na 3 jaren kan, na hernieuwd examen, de benoeming tot kapitein volgen. Bevordering tot majoor volgt, wederom na met goed gevolg examen te hebben afgelegd, wanneer er eene vacature is. Majoor Kendall deelt als vertegenwoordiger van den staat Maine mede, dat daar sedert 19C9 een analoge, 3 jaren durende cursus bestaat. H. L. Roelfsema, Dir. Officier van Gezondheid lste klasse. OienstiszigeriDg. In de Juli-aflevering wijdde onze overzichtsschrijver eenige regels aan het zeer lezenswaardige artikel van de kapitein de Gelder in „De (n) Militaire (n) Spectator" van Maart j.l. over dienstweige ring. Het zal wellicht velen onzer lezers belang inboezemen te ver nemen, dat, blijkens No 3 van de „Berichten aangaande het Dienst- weigerings- Manifest", in Engeland thans 40C0 dienstweigeraars in de gevangenis zitten. In Denemarken zouden in 1915 21 en in 1916 10 onwillige dienstplichtigen in de gevangenis gezet zijn. Y. Ouer bel 5fraidetaehemenl te Dgou». Menig lezer zal meesmuilend zijne schouders ophalen en zeggen: een oude quaestie; ongetwijfeld is het een oude quaestie, doch het is toch wel eens goed, dat Ngawi weer aan de orde van den dag komt. Ngawi is dan de administratieve voortzetting van de tweede klas van militaire discipline De overgang van een individu, dat bij een korps of dienstvak in de klas geplaatst is, naar het strafdetachement 705 I

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 59