is HP Ouerzicht oan nederlandsche militaire Tijdschriften. WM Militaire Spectator No. 5 (Mei) 1917. Als eerste artikel treffen we aan een volledige beschrijving van de samenstelling en de werking van den Lewis-mitrailleur, ver duidelijkt met een 5-tal photo's. Hoewel de schrijver, luit. VOOR- walt, zich daaromtrent niet uitlaat, meenen we uit het opnemen van deze uitvoerige beschrijving in het tijdschrift, in verband met de daarin voorkomende mededeeling, dat het wapen voorzien is van een loop geschikt voor het gebruik van Nederlandsche munitie, de conclusie te mogen trekken, dat deze mitrailleur is of staat te worden aangeschaft voor het Nederlandsche Leger. Het volgend artikel: „Van paarden, voertuigen en wegen in de toekomst", door den kap. paardenarts Thomassen, beschouwt den invloed, welke het toenemend gebruik van auto's uitoefent op den paardenstapel, terwijl tevens beschouwingen worden gegeven om trent colonnewegen en de boombegroeiïng langs de wegen in het moederland. Voor ons is het artikel niet van rechtstreeksch belang; alleen geeft het aanleiding tot de opmerking, dat ook hier in Indië het steeds toenemend gebrufk van auto's van invloed is op den paar denstapel, in zooverre nl„ dat het aantal op Java aanwezige Australische rijtuigpaarden zienderoogen afneemt en daarmede ook een kostbare reserve voor oorlogstijd aan trekpaarden voor onze veldartillerie. Dir. off van gez. Dr. Romeijn beschrijft aan de hand van het door het Fransche oorlogsministerie uitgegeven boekwerk „Les étapes du Blessé" in het kort „De stations op den lijdensweg van den in den oorlog gekwetsten soldaat", verduidelijkt met eene schematische voorstelling van dien weg Uit de beschrijving blijkt, dat in Frankrijk de hulpverbandplaats nog in eere wordt gehouden (bij ons niet meer, zie het onlangs verschenen deel I van het Voorschrift M G D. op voet van oorlog). „De groote Europeesche Krijg" geeft een overzicht van de oor logsgebeurtenissen van 7 Maart 15 April '17, waaronder dus vallen de verovering van Bagdad door de Engelschen, de groote terugtrekkende beweging van de Duitschers op het Westfront en 7C8

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 62