Bet huldeblijk ooor mijlen kapitein uan ysseldyk. Zeer tot zijn Uedwezen heeft het Comité tot inzameling dei- gelden voor bovenbedoeld huldeblijk aan dtgenen, die daartoe heb ben bijgedragen, lot heden geen nadere mededeeling kunnen doen, van heigeen ter zake werd verricht, daar berichten uit Nedenand uitbleven, waarschijnlijk, doordat een deel der correspondentie, uit Holland verzonden, is verloren geraakt. Uit de Kamper Courant van Zaterdag lU Maart werd echter het volgende vernomen: Eenigszins overhaast wat de onmiddelijke voorbereiding der plechtigheid betrof, heeft Woendag namiddag even half drie de oveidracht plaats gehad aan den Hoofdcursus van het kapitein VAN Ysseldyk ter nagedachtenis, geschilderde portret, welk feit wij dien dag kortelijk hebben vermeid. Tot bijwoning van deze plechtigheid waren met de leeraren aan deze inrichting van militair onderwijs ook de leerlingen van het tweede studiejaar, bestemd voor officier bij het Indische Leger die allen den kapitein nog als leeraar hadden gekend in de leszaal van het Museum vereenigd. Verder bevonden zich daar de familie uit kampen, de heer en mevrouw P. Cramer, de kunstschilder en mevrouw P. Slager uit 's Hertogenbosch. En toen ook de Directeur van den H. C., de majoor Kooiman, ter plaatse verschenen was, nam de le Luit: J. M. de Lange van de Infanterie van het Indische Leger het woord, om, namens de commissie welke zich gevormd had, in Nederland en in de Koloniën, aan den Hoofdcursus het schilderij over te dragen, ten einde het portret van den geachten en beminden leeraar een eereplaats te geven in het Ethnografisch Museum. De heer de Lange herinnerde daarbij aan het ontstaan der verzameling, aangegroeid tot een collectie van groote algemeene bete kenis door van Ysseldyk's rusteloozen arbeid en door de vele geschenken van oud-leerlingen welke, als stille getuigen van den hechten band tusschen leeraar en leerling ontstaan, hem uit alle streken van onze Oost werden toegezonden. Spreker gedacht ook de belangeloosheid, waarmede van Ysseldyk dit werk tot stand heeft gebracht, met geen andere drijfveer dan zijn innige liefde voor het rijke, zonnige lnsulinde en droeg ten slotte het blijvend aandenken over. IN MEMORIAM. 712

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 66