Zulks had de voordeelen: a. dat het ontbreken van kader of hebben van ondeugdelijk kader minder z'n invloed deed gelden, b. dat de aanvoering bij sneuvelen van groeps-ct, of zelfs van den „Zug"-ct. minder in gevaar werd gebracht, c. geen voortdurend en door een ieder commandeeren; meer kalmte en eenheid, d. verspreiden en verzamelen en2. ging veel vlugger. Een nadeel was, dat de zorgvuldige opleiding van elk man afzonderlijk, voor hij in den „Zug" optrad, meer tijd vereischte. Men voerde deze regeling in Holland óók in en later ook in Indië. Ons vorige Hfdst. Ill nam echter de onderverdeeling der halve- sectiën in twee deelen niet over, doch noemde elke halve-sectie een groep. Was het nóg maar zoo Eerstens bestaat daartegen absoluut geen bezwaar, tweedens hebben we nu een betiteling van een halve-sectie, die gewoon idi oot is. Men noeme voortaan lA Cie, als tot dusverre een sectie (Eng „platoon", Fr. „section;" wijl het D. reglement een geheel ande>e indeeling geeft, zullen we dat verder buiten beschouwing laten) en >/8 Cie een groep (E. „section", Fr. „demi-section"), deze indeeling óók geldend voor Inw. Dienst-aangelegenheden. Men spre ke voorts van een compagnie marechaussee, bestaande uit 3 pelotons elk a 4 groepen (J X 4 X 20 240 man). Toen ik in de nieuwe O.On- den naam „divisie marechausee" las, peinsde ik: „Wel, als de B. V. hoort, dat een legerkorps 2 dwisie's) marechaussee zijn verbindingen bedreigt, gaat ie al zóó aan den haal." En een brigade? Wel, die zij, evenals in sommige en deze legers staf-f 2 regimenten lnfie, elk regiment 3 bataljons a 4 compagnieën. Alvorens tot de behandeling van een concept Hst. III over te gaan, een kort overzicht van 't geen dienaangaande in het Fr. en het Eng. reglement is voorgeschreven, komende deze reglementen, wat de onderverdee ing der Cie betreft, met het onze overeen. Eng: „A company consists of 4 platoons and is commanded by a major or mounted captain, with a captain as second in command, [zulks blijkbaar met 't oog op de promotie; wel, ik vréés, dat wij zoo veel majors, captains en mounted captains in de eerste 2000 jaar niet zullen krijgen; mounted captains hébben we, doch 1,4 v/h aantal op 'n unpretentiouslooking horse]. A platoon consists of 4 sections and is commanded by a subaltern, with a platoon-serje nt as second in command. „A section (alzoo 1/16 Cie.) is commanded by a non-commissioned 718

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 4