officer and is the normal fore-unit. Sections are numbered conse cutively throughout ihi company from 1 to 16 and the men of each section should be kept together in barracks as well as in the'field. „A battalion consists of: headquarters, machine gun section, 4 companies". (1 compagnie ±2=0 man). In afwijking met ons reglement schrijft het Eng. voor, dat de opening van het vuur (na last v/d c-ct) wordt bevolen door den „platoons''sectie.) ct., doch dat de „section"(=groeps, 1/16 Cie) C". het vuur commandeeren en regelen. Fr. „La section H Cie) comprend quatre escouades en temps de guerre; elle se subdivise alors en deux demi-sections. „La section se rassemble en ligne sur deux rangs et en colonne par quatre. Elle évo ue en colonne par quatre, réunie ou fracti- onnée par demi-sections ou exceptionnellement par escouades. La section, la demi-section, l'escouade peuvei t, également a titre excep- tionnel, évoluer en co onne par deux ou par un". De sectie verdeelt zich in halve sectiën op het C0.: „Par demi-sections a (tant de) pas". Het uitbreiden en aansluiten der halve secties gaat op C°.: „A (tant de pas) ouvrez (ou serrez) les intervalles". Wil men in gesloten escouades oplossen dan is het C0.: „Par escouades etc", zulks geschiedt bij hooge uitzondering. Het verspreiden van de met vieren marcheerende of stilstaande sectie is een vrij ingewikkelde geschiedenis. De voorste escouade verspreidt rechts, de 2e rechts van de voorste, de 3e links v/d voorste, de 4e links v/d 3e C°.„En tirailleurs - Halte" (sectie blijft staan of houdt halt) of „En tirailleurs - Marche" (sectie marcheert aan of door), op dat C°. wordt steeds op 1 pas verspreid. „Lorsque exceptionnellennent, le chef de section veut obtenir entre les tirailleurs un intervalle supérieur a un pas, il compléte le commandement: „En tirailleurs" par 1' indication „A (tant de) pas". L'intervalle qui sépare les tirailleurs ne doit jamais dépasser cinq pas". Wil de s.ct. eenige tusschenruimte hebben tusschen zijn versprei de „demi-sections", dan doet hij te voren in „demi-sections" of „escouades" op de boven vermelde wijze oplossen. Daarna ver spreiden zich op het C°. „En tirailleurs-Marche" de rechter halve 719

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 5