Door eene organisatie, als hieronder aangegeven zal worden, kan m. i. aan de meeste der bovengenoemde bezwaren tegemoet gekomen worden, terwijl enkele andere voordeelen er aan ver bonden zijn. Organisatie van een afd. mitrailleurgeweren. Commandant1 adj.o.o. of sergeant-majoor, welke laatste uitgerust wordt als adj.o.o., doch zijn eetketel aan den koppel draagt, 1). Samenstelling2 sectiën a 3 geweren onder Co van een Eur. Amb. of Inl. sergeant. Per geweer 1 schutter en 2 helpers Een der geweerschutters is korporaal, reserve sectie ct. De beide andere zijn Inf. Ie kl, de helpers Inf. Ie kl. of fuselier. De Sectie. Wapening en uitrustingHet personeel draagt geen veldzak, wel de veldflesch, eetketel, c.q. noodration, en is verder als volgt uitgerust: Sectiecommandant. Schutter le Helper 2e Helper karabijn, mar.-sabel. pompstok (op den schede v. d. sabel), kaartentasch. kijker. ger. tasch s. ct. 2 patr. tasschen r. mitr. geweer in verlicht foudr. stofbescher- mer). asbest hand- sch. kolfsteun. bijl ger. tasch. waterzak, voortasch met 2 houders, wandelstok met haak en- punt. karabijn en bajonet, waterbakje, waterzak, ger. tasch. patjolpik 2 rechter tas schen. rugtasch met 5 houders. karabijn en bajonet, waterzak, patjolpik. 2 r. tasschen. rugtasch met 5 houders. kniptang -5 le jj bijl 2e fakkel 5 Be 1) Als de oorlog 14 dagen duurt, zullen trouwens de meeste officieren wel zoo practisch geworden zijn, dit ook te doen, op eene wijze, zooals bij de z.g. proefuitrusting geschiedt. 773

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 63