Zoo noodig kunnen de 6 helpers der sectie elk een of twee tasschen mede in de stelling nemen, waardoor in eens een of twee paarden vrij komen en naar den G.T. kunnen terugkeeren. ■In vredestijd zijn dus geen paarden en daaraan verbonden uit gaven noodig. Door dit finantieele voordeel kan aan het personeel een toelage worden uitgekeerd om den zwaarderen arbeid te verzoeten. De munitieaanvulling kan veel meer op eigen krachten drijven, vooral indien de twee eerste munitiepaarden door patroondiagers worden vervangen. De formatie is minder kwetsbaar. Er blijven meer paarden be schikbaar voor de mitr-cien. en de treinen. Natuurlijk heb ik geen proeven kunnen nemen met de voor gestelde draagwijze. Ik ben alleen op gewichtsberekeningen afgegaan, doch vertrouw, dat het dragen van het geweer, dat met zijn dubbelen kordonbeugel er reeds op ingericht is, in de praktijk niet op overwegende bezwaren zal stuiten en dat bij doelmatige constructie van den rugtasch het zeer wel mogelijk zal blijken den helper normaal met 5 patroonhouders te belasten en hem bij het oprukken naar de stelling een of twee tasschen te doen mede voeren. Blijven de 2e helpers (en c.q. de patroondragers) in de eerste plaats belast met de munitieaanvoer, aan de noodzakelijkheid, om in open terrein de munitie door in de linie komende ondersteunings troepen te laten aanvoeren, valt niet te ontkomen. Door het vervangen van de dubbele tasschen door enkele zal het niet noodig zijn de ransels af te leggen. 't Is wel zwaarder dan enkele kartonnen doosjes met houders voor 5 patronen, doch de geheele oorlog is nu eenmaal een zwaar werk. Voor iedereen. Bandoeng, Augustus 1917. F. Treffers, Eerste-Luitenant-Adjudant der Infanterie. 775

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 65