sectie rechts, de linker links (dan wel de rechter en 2e escouade rechts, de 3e en linker escouade links. De sectie verspreidt zich in een richting loodrecht of schuins op de marschrichting op het C0.: „En tirailleurs face a droite (gauche)-Marche", waarbij de s.ct. de nieuwe richting aanwijst. Zoo als men ziet, hebben de E. en F. voorschriften, evenals de onze, de indeeling der sectie in 4 groepen, doch de E. „section" en de F. „escouade" worden niet speciaal bij het tirailleeren gefokt, zooals in Holl. en Ind. R.I.I. De sectieën 1/4 Cie) treden daar aan als eenheid bestaande uit 4 vaste groepen, naast elkaar in front opge steld of achter elkaar uit de flank. Wil men derhalve ook bij ons in het gevecht de sectie uit 4 groepen doen bestaan, dan zij, óók bij alle andere diensten a. de eur. sergt. commandant eener dubbelgroep tevens groeps commandant, b. de niet-eur. sergt. of eur. korpl. groepscommandant, c. de luitenant of instructeur commandant van 2 dubbel groepen 1 sectie. De opstelling der sectie zou dan kunnen zijn als volgt: r o 4e gr. 3e gr. 2e gr. Ie gr. a. In front, ooooóooooooooooooooó I I I I oooooooooooooooooooo commandant dubbelgroep (e.s.), tevens groeps ct. groep (niet-eur. s. of e. k.) o reserve groepscommandanten (niet eur. korp.) sectie commandant (bij compagnie in bataille op den rechter vleugel der sie.) b. Uit de flank. Opm. I. De niet-eur korps. worden bij aankomst bij de compagnie in de eerste plaats ingedeeld in de oneven groepen als reserve groepscommt. De groepen worden van 1 t/m 16 genummerd, de dubbelgroepen van 1 t/m 8. Opm 2 de oudste groeps commandant der dubbel groep treedt steeds op als commandant der dubbel groep. 720 T~ T V J W O O O O O O O O O O O O 1 O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 6