Mij lijkt het echter absoluut onnoodig de sectie in vieren te onderverdeelen, en wel: a. om dezelfde redenen, die indertijd de rechtstreeksche leiding der sectie in handen gaven aan den sectie-commandant (zie boven a tot met d)\ van toezicht houden, commando's doorgeven, vizieren controleeren enz, door een man kader, die niet m de linie zelf zit, komt in 't rumoer des krijgs weinig terecht. Wijl evenwel het front van de b.v. op 4 pas verspreide sectie tamelijk groot is en evenzoo, op groote afstanden, door de Cie dikwijls in linie (of meerdere liniën) van halve-sectién (uit de flank met tweeën) zal moeten worden geëvolutionneerd, lijkt mij één tus- schencommando gewenscht. Het niet als commandant der halve sectie (welke ik voortaan groep zal noemen) optredend kader, verblijft, zoolang de groep gesloten is, op hare vleugels en neemt bij het verspreiden in de linie plaats. b. wijl men zich geen illusies behoeft te maken, dat bij langeren duur van den krijg de indeeling der sectie in 4 groepen'gehand haafd kan blijven, zelfs niet gedurende den loop van één eenigs- zins hevig gevecht. (In den huidigen oorlog vechten compagnieën van 100 man en daar beneden). Het ondervolgende concept Hoofdstuk 111 houdt dus rekening, zoowel tegen B.V. en tegen I.V., met eene indeeling der sectie in groepen, overeenkomstig I. D. I. art. 8, mits men hefr woord „brigade" aldaar door „groep" vervange. Concept R. 1.1. Hst. III. punten 96. t/m 100 als de tegenwoordige met aanvulling punt 97 luidende: een zoodanige opstelling heet „linie van tirailleurs." punt 101. voor br. cn- (g.cn) te lezen g.cn, voor br. ct. (g.ct) g.ct. aanvullen met: ook het niet als g.c. ingedeeld kader beijvert zich, de cos. hoorbare dan wel zichtbare (zie punt 105), aan de tirailleurs over te brengen, indien dezen ze niet hebben verstaan, gezien of begrepen. Wordt door den s. ct. een lange stoot gegeven, dan kijkt ieder zijner onderhebbenden naar hem. punt 102. als tegenwoordig punt 102. 103. laatste zin te lezenDit onderricht heeft plaats, buiten het sectieverband. Het wordt gegeven, individueel, aan kleine klassen van hoogstens 8 man. 721

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 7