Herfeenningsplaatjes. Onze militairen van eiken rang zijn voorzien van h^rkennings- olaaties van celluloid, waarop naam en voornamen, stamboeknum- Er 1 korps enz. voorkomen Vermits deze plaatjes met aan het beoogde doel beantwoorden en het wenschelijk is aan die plaatjes zoodanigen vorm te geven, dat bij het begraven van een gesne - velde de helt van het plaatje aan het lijk blijft en de andere helft kan worden opgezonden, heeft de minister van oorlog bepaald, dat aan ieder militair zoodra mogelijk een zinken dubbel herkennings plaatje behoort te worden uitgereikt, waarop met behulp van stalen slagletters de volgende aanwijzingen behooren te warden aangebraic Aan de voorzijde: 1°. naam en voornamen voluit, 2°. stamboek nummer- 3°. korps (verkort); 4°. c.q. de letter O, als aanduiding, dïtdedrager officier is Voorts aan de keerzijde 1° geboorteplaats van den drager; 2°. datum en jaar van geboorte (verko.t) en 3 ca met één of enkele letters de godsdienst. Veranderingen b-over plaatsing behoeven niet meer te worden aangebracht. De :benoodig plaatjes kunnen door staven, korpsen enz. op dezelfde wijze als andere uitrustingsstukken worden aangevraagd. (Nwe Rott. Crt). Vliegen op Formosa. Om het vliegen in een tropisch klimaat te beoefenen, ver*r°k eenige maanden geleden een detachement der Japansche vhegafdee- lincr naar Formosa. De uitkomsten dezer oefeningen worden zeer vruchtbaar genoemd. O.a. zou langs de westkust van Formosa eene vlucht over een afstand van ong.' 1800 mijl gemaakt zijn, wel afstand in 38 uur en 3 minuten werd afgelegd. Voorts werd met vrucht van vliegiuigen tegen de nog niet onderworpen inboorlingen ëébrïik gemaall. De moreele uitwe.klng, welke de vliegtuigen maakten, werd vermeerderd door de bommen, welke zij lieten vallen, zoodat tal van verzetslieden hunne wapens inleveren. {Hongkong Telegraph, 13 Sept. 1917.) Zondagsrust. Het is van algemeene bekendheid, dat het reglement op den in- wendigen dienst alléén onvermijdelijke diensten op Zon- e:nifeestda gen vergt en er zal wel niemand zijn, die de noodzakelijkheid van één volledigen rustdag per week ontkent. Indien vele en zware diensten verlangd worden, neemt de noodzakelijkheid van den 790

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 80