Verbinding met mij door middel van berichtofficier en telefoon. 1/2 Comp. 1. XV dekking Art. (is echter met het oog op onbe schermd laten van den grooten weg te weinig). Het gebruik van de artillerie bij het detachement Von Haesfeld Meyer op den 22en September, gedeelte vooruit geschoven naar pi. 49 in den postweg Buitenzorg-Soekaboemi (kaart ilad en schets als voren). De sterkte van dit detachement bedroeg o. a. 3 compagnieën in fanterie en een sectie bergartillerie. Het had in opdracht: „op aanwijzing van den detachementscom mandant een stelling te bezetten tusschen pl. 43 en 50, om den drie sprong bij Tjiawi l open te houdenvoor overmacht terug te trekken". Ter hoogte van pl. 49 werd een stelling ingenomen a chevalvan den postweg, en wel in den Z. rand van Tjiherang pondok. Den 21en werd de stelling bezet. Op een 100 M. achter de in fanterie nam de sectie artillerie een goed gedekte bewakingsstelling in. Op den 21en konden de noodige verkenningen in het voorterrein worden gedaan, en werd op het bericht, dat de vijand nog een dagmarsch verwijderd was, op belangrijke punten in het voorter rein ingeschoten. De opdracht voor de artillerie, die niet in het bevel voor den 22en is opgenomen en dus vermoedelijk mondeling is gegeven, luid de: „loonende doelen onder vuur nemen". De vuuropening is blijk baar overgelaten aan den Sie. C. Op afstanden van 1200 M. en 2500 M. was de groote weg voor een groot gedeelte goed waar te nemen, de laatste K. M. tot aan de stelling werd door de sectie geheel geënfileerd. De Artie. had zich ingeschoten op het weggedeelte, dat op 2500 M. goed zicht baar was, terwijl de Sie. C. het plan koesterde de hoofdmacht bij het verschijnen op dat gedeelte, en wel zoo mogelijk de artillerie, verrassend onder vuur te nemen. Het terrein vóór de stelling was goed overzichtelijk en tot op korten afstand vóór die stelling kon vuur worden gebracht. nimmer vóór de lijn van weerstand zullen liggen, Voor de sectie in be wakingsstelling tegen eventueele tegenaanvallen is dit echter wel noodig, en moet de Br. C. er zich indenken, waar bij een tegenaanval de ver moedelijke weerstandslijn zoo kunnen komen van de daartegen ingezette infanterie. Deze factoren bepalen de grens van het terrein, waar de sectie moet kunnen vuren, ergo de mate van dekking. 819

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 25