der mouwen moet over eene lengte van 15 c.M. open zijn en met 2 a 3 knoopen en knoopsgaten worden voorzien, waardoor een gemakkelijk omhoog slaan mogelijk is. 3. De afgesneden uniformpantalons bleken veel koeler te zijn dan de lange; de pantalon zou de volgende wijzigingen kunnen on dergaan ruimer om de heupende lengte ongeveer 6 c.M. langer, dan de bovenkant der beenwindsels. 4. Hemden moeten zeer ruim zijnde mouwen moeten los zijn en niet langer reiken dan tot 6 c.M. boven den polsterzijde onder de armen moeten openingen zijn van 10 a 12 c.M. lang, zooals in de uniformjas. 5. De onderbroek moet ruim zijnwordt zij gedragen met korte pantalon, dan moet zij zoo lang zijn, dat de beenwindsels niet op het bloote been komenbij gebruik van lange pantalon kan de onderbroek verkort worden tot 5 a 10 c.M. boven den enkel. 6. De zomeroverjas (1) behoort van waterdichte stof te zijn, niet langer te reiken dan de knie, terwijl de mouwen niet langer moeten komen dan tot den pols. De kap moet kunnen worden afgeno men. 7. De in gebruik zijnde kap van muskietengaas en handschoenen zijn zeer ondoelmatig. Het gaas kleeft aan het gezicht en sluit niet voldoende af. Wordt het daarentegen om den hals vastgebonden, dan geeft het een benauwd gevoel en is warm Hetzelfde is het geval met de handschoenen, die veel te dik zijn. Beide zijn oor zaak, dat de man niet rustig kan slapen. Zij worden dan ook weinig gebruikt. Het verslag betoogt verder de voordeelen van het dragen alleen van de onderkleeding met daarover de overjas. De nadeelen, welke het echter daartegenover stelt, zijn vrij talrijk. Verwondering wekt het, dat het verslag niets vermeldt omtrent de ondervindingen, welke gedurende de oefeningen met het schoeisel werden opgedaan niet alleen toch, dat het schoeisel in het algemeen van grooten (1) Bij wijze van proef is in gebruik een zomeroverjas van het model gegeven in schets 1. De stof en kleur is dezelfde als die van de zomer- uniform. De jas reikt tot ongeveer 3 d.M. van den grond, de mouwen komen tot 5 c.M. beneden den pols. 833

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 41