Ouerzicht Dan ïlederlandsche militaire Tijdschriften. Militaire Spectator No. 7 (Juli 1917). Als eerste artikel: „Organisatie van mitrailleur-eenheden", door luitenant Daalmeijer, waarin uitsluitend de infanterie-mitrailleur-een- heden worden besproken. Hoewel voor ons niet van direct belang wenschen we het artikel toch ter lezing aan te bevelen om de logische en heldere wijze, waarop Schr. tot den opbouw van de door hem gewenschte organisatie (met paardentractie) komt. Luitenant Tilanus houdt in „De opstellingsplaats voor stormbat- terijen" een betoog ten gunste van het kiezen van die plaats achter en niet in de hooïdverdedigingslijn. Het volgend artikel „Luik" van kapitein Baron van Voorst tot Voorst zal zeker aller aandacht trekken, vooral hier te lande, waar nog slechts over weinig militaire litteratuur betreffende de operatiën tegen Luik in de eerste oorlogsdagen wordt beschikt. Schr., die goed gedocumenteerd schijnt te zijn, bespreekt in deze aflevering achtereenvolgens: het belang van Luik voor de Duitsche operatiën, de inrichting van de vesting, de troepenindeeling van den verdedi ger, de eerste Belgische maatregelen (tot 4 Augustus), de voorbe reidingen aan Duitsche zijde en de troepenindeeling van den aan valler. Met belangstelling zien we ook het vervolg, dus de beschrijving van den aanval, tegemoet. In een vlot en pittig opstel „Onze legerorganisatie zonder Cavalerie? De kap Verberne en de ritm. Blokhuis" valt de heer Gelderman de bewering van eerstgenoemd officier aan, dat de Nederlandsche Cavalerie, als voor dat Leger niet noodzakelijk zijnde, moet worden (lt De organisatie van onze mitrailleurcompagniën is reeds sedert jaren vastgesteld Hoewel die compagniën thans nog niet uitsluitend /n/a/zfer/e-mitrailleur-eenheden zijn, valt toch niet te verwachten, dat, bij de oprichting binnen niet te langen tijd van snel verplaatsbare mitrailleur-afdeelingen, in de organisatie van de bestaande alsdan uitsluitend infanterie-mitrailleur-eenheden wordendecompagniën be langrijke wijzigingen zullen worden gebracht. 864

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 76