Eenige grepen uit het nieume 17. 17 Alvorens met een, uiteraard critische, bespreking van enkele gegevens uit het V. V. aan te vangen, een woord van hulde aan de kundige samenstellers. Vergeleken met de Duitsche F. O., het Fransche Reglement S. 1. s. d. a. e. c., de Eng. Field Service Regulati ons Part 1 en het Holl. Ontwerp V. V., valt die vergelijking in geenen deele ten nadeele van ons V. V. uit. Doch thans ter zake. A. 'Algemeen. Het V. V.. Deel 1 (opgemerkt wordt, dat Deel II van het vroegere V. V. nog van kracht is) is thans verdeeld in 6 hoofdstukken. Het vroegere Hst. VI Geneeskundige Dienst is geheel weggelaten, ver moedelijk, omdat een zoodanig hoofdstuk in een V. V. niet opzijn plaats is. Voorts komt mij de tegenwoordige volgorde der hoofdstuk ken II t/m V logischer voor dan de vroegere. De „Inhoud" is uitge breider omschreven, terwijl het achterin voorkomend alphabetisch register naslaan aanmerkelijk vergemakkelijkt. Ook het oude hoofdstuk IV was overbodig en is vervallen. Het oude hoofdstuk II (opheldering en beveiliging) is thans in 2 hoofd stukken gesplitst. De lijst der afkortingen is iets uitgebreider dan de vorige en heeft het voordeel, duidelijk te zijn. In die lijst moet het eerste P. Vpl T. natuurlijk worden gelezen K. Vpl. T. Thans eenige wenken voor de bestudeering van het nieuwe voorschrift, met name voor de jongere kameraden. Men leze een nieuw reglement of voorschift den eersten avond, dat men zich ter bestudeering zet, geheel door Het geheel, vooral het onderling verband, wordt alsdan beter gesnapt. En het spreekt vanzelf, dat men, als men er voor gaat zitten, zich in een rustig hoekje moet opschieten, anders is de geheele bestudeering een wassen neus. Hieronder eenige regels, die nog niet genoeg beseft worden, doch welke U proefondervindelijk zullen blijken waarheid te bevatten. Ik vond ze eenigen tijd geleden in een der no's van de „Strand". 1. Read through what you have to learn very carefully the first 892

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 26