groote klimsnelheid (ong. 300 M. per minuut) en eene groote hori zontale snelheid (ong. 175 K. M.) hebben. Staten, welke zich stra tegisch verdedigend gedragen, zullen vooral de laatstgenoemde soort niet kunnen missen. 4. Artilleriewaarnemers, waarvoor te gebruiken oefeningsmachines. De vóórnaamste eisch, waaraan zij hebben te voldoen, is goed uitzicht. Alle vliegtuigen, bestemd voor het maken van verre tochten, zullen in de toekomst uitgerust zijn met draadlooze telegrafie. Terwijl tot kort geleden het alleen mogelijk was uit, niet naar de vliegtuigen seinen te geven, beschikt het Amerikaansche leger, na tal van welgeslaagde proeven, over toestellen, waarmede men ook naar de vliegtuigen telegrafeeren kan. Eene nieuwigheid, welke Carl Snyder verhaalt, is eene verken ningsmachine, welke aanvankelijk over een grooten afstand mede gevoerd wordt door eene zware vliegmachine, om op het gewilde oogenblik van den top dezer machine zich zelfstandig voort te be wegen. Deze kleine machines, angels (stingers) genoemd, hebben het bezwaar, dat zij niet naar hare basis kunnen terugvliegen, indien de afstand, waarover de groote machine haar vervoer^ heeft, grooter is dan haar eigen vermogen. De proeven zijn nog in vollen gang. Het vervaardigen van vliegtuigen heeft eene enorme vlucht ge nomen. Reeds in het begin van 1915 leverde de fabriek van Curtiss 10 machines per dag af. Sedert zijn er verschillende groote fabrieken bij gekomen en bestaande aanmerkelijk uitgebreid. Volgens Carl Snyder hebben de bondgenooten ÏO.OCO tot 20.000 vliegtuigen per jaar noodig en 5.0CC tot 10.000 geoefende vliege niers en daarvoor zouden zij zich tot Amerika gewend hebben. Om hieraan te voldoen heeft Amerika een aantal vliegvelden uitgekozen en EC00 vliegtuigen tot het geven van vliegonderricht gebouwd, uitgaande van den regel, dat het africhten van vliegeniers een machi ne per man kost. Echter is deze verhouding in den laatsten tijd zeer verbeterd. Het zou nu in Amerika de bedoeling zijn een standaardtype te scheppen, dat de eigenschappen vereenigt van een verkenner en een snellen strijder. Dit type zal in staat zijn 20 tot 30 mijlen per uur sneller te vliegen dan een der thans gebruikte vliegtuigen en het zal twee man kunnen vervoeren. Bij de vervaardiging van mo toren streeft men er naar een standaardgewicht te scheppen van 1 K. G. per P.K. De schrijver verwacht, dat binnen vier maanden de maandelijksche oplevering van vliegtuigen in Amerika de 2.000 zal 899

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 33