uitrusting, waarbij elke man van een tentzeil voorzien is, zal worden ingevoerd. Een beslissing dienaangaande is nog niet genomen. Daar zij echter reeds ruim 1 jaar hangende is, zal zij wel spoedig kunnen worden tegemoet gezien. Kreebrug en groot pioniergereedschap kunnen veilig naar den algemeenen trein indien samengesteld als hieronder zal worden aangegeven worden verwezen. De troepentrein van een compagnie Infanterie vervoert dan: 20.000 patronen, wegend 450 K. G. 4C0 noodrations wegend 320 K. G. patrouilletelefoonen, seinmiddelen, ver- lichtingsmiddelen (kaarslantaarns) gebor- 104 k. G. gen in kcókblikken voor thee 8 gevulde I theeblikken (8 X 18 K. G). bagage van kapitein en 4 sectiecommandan ten 5 X 20 K G. 100 K. G. Wanneer voor het vervoer van dit gewicht muildieren konden worden gebruikt (olifanten zijn nog voordeeliger, zie hieromtrent het pleidooi van majoor Visscher in de I. K. V.), dan zoude per compagnie een vaste trein moeten worden ingedeeld van: 5 muildieren voor de munitie 2 idem voor de thee, patr. telefoon, verlichtingsmiddelen, met kookblikken 3 muildieren voor vivres 1 idem voor off. bagage 1 fourage d. i. dus gevechtstrein 7, bagagetrein 5 dieren, en dus voor het bataljon 12 X 4 -j- 6 (voor den geneeskundigen dienst 2, bataljons staf 2, en reserve) 54 muildieren -+• 10 drp. geweermitr. afdeeling, te zamen 64 dieren. Thans telt het met karren uitgeruste bataljon 119 paarden en 40 karren en het met draagpaarden uitgeruste bataljon 207 draagpaarden. De algemeene trein behoort geheel uit vrachtauto's te worden samengesteld en daarin mag geen paard voorkomen. Het voordeel hiervan is, dat gedurende de actie en de marschen de trein zoover achter de gevechtslinie kan worden opgeborgen, dat zij veilig is, b. v. tot 80 a 100 K. M. Alleen zal iederen nacht het brood voor den volgenden morgen gesmeerd en belegd naar de troepen moeten worden gereden, hetgeen in de meeste gevallen wel mogelijk zal zijn Trouwens, als dit eens mislukt, is het niet heel erg. Bij de gevechtstrein, bagagetrein; 919 I. M. T. 62 1917.

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 53