Oproeping. De Redactie ontving de hieronder volgende oproeping, welke zij volgaarne eene plaats in het tijdschrift inruimt. Eene aanbeveling schijnt overbodig; de oproeping spreekt voor zichzelve. KAMERADEN Met het verscheiden van den Kapitein-vliegenier F. Darlang, over leden te Batavia op den 21sten April 1917, viel wederom het verlies van een der helden uit Atjeh's geschiedenis te betreuren, wiens naam onafscheidelijk aan het tijdperk 1902—1912 van de pacificatie van dat roerige gewest is verbonden. Onder de groote mannen, die op Atjeh hebben gewerkt, bekleedt Darlang een der eerste plaatsen. Hij is een van de steunpilaren geweest, waarop de hoogste bewindvoerders zich rotsvast konden verlaten. Begiftigd met een ijzersterk gestel, een spreekwoordelijken moed, een bewonderenswaardig doorzettingsvermogen en last not least een onverwoestbare levenslust, heeft hij, beter dan eenig ander, zijn velerlei talenten ten volle kunnen wijden aan de taak hem toebedeeld. Veel heeft Atjeh, het Leger en het Vaderland aan mannen van het slag van Darlang te danken; De Regeering is niet in gebreke gebleven diens verdiensten naar waarde te schatten. Eervolle ver melding Militaire Willemsorde 4e klasse, Eeresabel, bevordering bij keuze en Militaire Willemsorde 3e klasse waren achtereenvolgens zijn deel. En toch, er gaat een hulde boven officieele erkenning van ver dienstede eerbiedige en erkentelijke hulde van vrienden en beken den, van tijdgenooten, een ruimen kring van beoordeelaars, die met nimmer falende zekerheid naar recht en billijkheid de plaats aan wijzen op grond van zuivere verdienste aankomend. Ondergeteekenden doen dan een beroep op vrienden en bekenden van den overledene, op allen verder, die belang stellen in het leger, 944

Indisch Militair Tijdschrift | 1917 | | pagina 78