uitgesproken bij alle veroordeelingen tot de straf van militaire gevan genisstraf, militaire detentie, gevangenisstraf, van hechtenis van meer dan drie maanden, wanneer hij van oordeel is, dat de veroordeelde ter zake Van het gepleegde feit ongeschikt is om den graad van on derofficier te behouden. Art: 16. Behalve in de bijzondere gevallen, waarin de poging tot een militair misdrijf bij het crimineel wetboek strafbaar is gesteld, is deze alleen strafbaar, wanneer tegen het voltooid misdrijf de doodstraf met den strop is gepleegd. In dit geval wordt de poging gestraft met militairé gevangenis straf van ten hoogste vijftien jaren. Voor de algemeene vereischten van strafbaarheid der poging gel den de voorschriften van het gemeene recht voor zoover daarvan bij het militair recht niet uitdrukkelijk is afgeweken. Art: 17. Wanneer bij samenloop van misdrijven, een daarvan degradatie of plaatsing bij een strafdetachement ten gevolge kan hebben, kan dit gevolg steeds worden uitgesproken, indien de op gelegde hoofdstraf geene verwijdering uit den dienst ten gevolge heeft. De betrekkelijke zwaarte van ongelijksoortige militaire hoofdstraf fen wordt bepaald door de volgorde van artikel 5; die van burger lijke en militaire straffen door deze volgorde: doodstraf met den strop; doodstraf met den kogel; gevangenisstraf militaire gevangenisstraf militaire detentie hechtenis geldboete; met dien verstande, dat de vóórrang der gevangenis straf boven de militaire gevangenisstraf en der militaire detentie boven de hechtenis eerst bij gelijke maxima der gestelde straffen in aanmerking komt. Art: 18. Het recht tot strafvordering wegens militaire misdrijven vervalt door verjaring: le. in zes jaren voor de misdrijven, waarop militaire detentie of militaire gevangenis van niet meer dan drie jaren is gesteld, met uitzondering van het misdrijf van desertie; 2de. in achttien jaren voor de misdrijven waarop in het crimi neel wetboek de doodstraf met den strop is gesteld 8

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 10