3de. In twaalf jaren voor het misdrijf van desertie en alle andere misdrijven niet in nos. Ie en 2e bedoeld. Art: 19. -Waar de navolgende straffen bij het crimineel wetboek of in eenige andere verordening betreffende het krijgsvolk te lande zijn bedreigd, worden zij vervangen de kruiwagenstraf door militaire gevangenisstraf; de straf van cassatie met eerloosheid door militaire gevangenisstraf van ten hoogste 15 jaren of door cassatie met of zonder de in art 9 vermelde ontzetting de straf van cassatie met inhabiliteit door militaire gevangenisstraf van hoogstens tien jaren of door cassatie met of zonder de in art 9 vermelde ontzetting; de straf van cassatie zonder eerloosheid of inhabiliteit, door mi litaire gevangenisstraf van hoogstens vijf jaren of door cassatie zonder de in art: 9 vermelde ontzetting; de straf van het hoogst getal slagen met het afnemen der kokarde voor den langst bepaalden tijd en detentie, en de straf van het hoogst getal slagen met het afnemen der kokarde voor den langst bepaalden tijd, door militaire detentie van ten hoogste twee jaren de straf van .slagen met het afnemen der kokarde en detentie, de straf van slagen en het afnemen der kokarde, en de straf van slagen met arrest of detentie door militaire detentie van ten hoogste één jaar. De straf van slagen met het wegzenden als eerlooze schelm, wordt voor de gevallen, voorkomende in de art: 106, 191 en 200 van het crimineel wetboek voor het krijgsvolk te lande, vervangen door militaire gevangenisstraf van hoogstens tien jaren, voor het geval van art: 141 van dat wetboek door militaire detentie van ten hoogste twee jaren en vervalt voor alle andere gevallen. Waar de kruiwagenstraf voor een bepaald aantal jaren zonder opgave van maximum en minimum is bedreigd, wordt hoogstens dit aantal jaren militaire gevangenisstraf opgelegd. Waar de straf van cassatie zonder nadere bijvoeging is bedreigd, heeft de rechter de keus tusschen de straffen hierboven aangewe zen, als vervangende de drie in het crimineel wetboek voor het krijgsvolk te lande voorkomende soorten van cassatie. Waar als bijkomende straf gevangenis of bannissernent is bedreigd, vervalt deze straf. 9

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 11