(6). Het gebruik van alcoholhoudende of gegiste dranken is geduren de den geheelen duur van den marsch aan een ieder verboden, óók gedurende de rust. 65 (2) Het kunnen weten, of halt wordt gehouden om te rusten. Hiervoor ware een teeken af te spreken, bv. armen z.w. heffen en weder omlaag brengen ('s nachts door geven van het desbetreffend bevel). 7! (5) Het doorwaden van rivieren; draagwijze geweren. Na „en bandoulière'' ware in te lasschen „kolven beneden strooms." 75 (2) Meenemen van eetketel en noodration. Zie ook G. H. 55. 78. Indeeling van de marschcolonne. Met de lezing van, dit punt dient een nauwkeurige lezing van punt 157 gepaard te gaan. (samenstelling voorhoede). Zie overigens ook G.H. 33 t/.m 35. 83 (l) Nachtmarschen. De tegenwoordige redactie is een aan merkelijke verbetering, vergeleken met de vroegere redactie van punt 199 (l), die den troep noodeloos plaagde. Zie ook punt 84 (geheime marschen). 83 (3) Eenvoudige teekens bij nachtmarschen. Voorloopig waren hiervoor de teekens te gebruiken, die vermeld zijn in punt 304 (5) van het nog van kracht zijnde Deel II (vroegere) V. V. 83 (14) laatste zin: bij nachtmarschen houden onderdeelen der colonne niet halt, voor ze geheel zijn opgesloten; punt 65 (1) dus niet van toepassing; 65 (2) en (3) natuurlijk wèl. Bij de oorlogmarschen komt, na punt 92, in tegenstelling met de vredesmarschen, geen afzonderlijke afdeeling voor de „marschen met voertuigen" voor. Echter vindt men in punt 180 het noodige. Hst. III Legering. 95 '2) Legering der treinen. Men leze in dit verband ook punt 101. 102 (3) Bevat betreffende het vooruitzenden der kwartiermakers een zeer goede en den troep meer dan vroeger ten goede komende regeling. Men verzuime niet die toe te passen. Vgl. ook A.O 1912 no 24 B. IV (5), zooals gewijzigd bij A.O. 1916 no 120. Men neme voor fourier (dezen tijdens de oefening als hulpmenagemeester te beschouwen, waartoe I. D. I. het recht geeft), koks, menage meester en kwartiermaker rijwielen mede, gehuurde dan wel eigen dom der betrokkenen. Vgl. ook 102 (1) voorlaatste regel, tegen welker ruime toepassing, wat het keukenpersoneel betreft, wel geen onzer hoogere chefs be zwaren zal hebben. Alzoo 5 goede rijwielen (c.q.) inhuren. 12

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 14