hoede, achtertroep) laat de verbir.dingsrotten (mn.) achter bij de achter hem volgende afdeeling. De c*. dezer afdeeling doet hen rot voor rot (man voor man) aanmarcheeren, zoodra 100 (50) M. afstand is verkregen. Men leere den verb, rotten (mn.): 1. nauwkeurig afstand te bewaren tot de afdeeling, vanwaar ze kwamen, en daartoe nu en dan om te zien; 2. niet halt te houden, niet in den marsch te gaan, niet van marschrichting te veranderen, indien ze daartoe niet het bevel (bevelsteeken) ontvingen, óók al wordt voor of achter hen eenige beweging verricht of halt gehouden: 3. nu en dan, ook bij kruisingen, om te zien en bij bochten zich eerst aan 't gezicht der volgende afdeeling te onttrekken, als de commandant dezer afdeeling v. w. wijst; 4. (rotten) zich bij aanhoudende bochten te splitsen en, man voor man, op 50 M. te gaan loopen 5. (rotten) zich bij halt houden te dekken, 1 man front naar voren, 1 man naar achteren; 6. (verbindingsman) zich bij halt houden te dekken met het front naar de breedteas van den weg; nu en dan rechts en links (naar voren en achteren) zien; 7. alle berichtteekens en bevelsteekens over te geven; hem even tueel overhandigde schriftelijke berichten of medegedeelde mondelinge berichten in snelloop over te brengen (bij ver- bindingsrot 1 van de twee man, om beurten). Opmerking. Die berichtteekens kunnen alleen zijn: vijand wordt gezien, hulp wordt gevraagd, munitie wordt gevraagd, afstand is verkregen. Het bevelsteeken, om halt te houden of voorwaarts te gaan, kan alleen van voren naar achteren worden gegeven, als de daartoe bevoegde meerdere vóór is. Met de verb, rotten (mn.) be hoeft daarover natuurlijk geen theorie te worden gehouden. Dezen geven alles van voren naar achteren en omgekeerd over. Doch men wijze den spitscommandant (voortroep c*.) op het onkrijgstuch- telijke zijner handeling, als hij het waagt, het bevelsteeken halt of voorwaarts te geven aan een hooger geplaatste. Tot een zoodanig bevelsteeken immers is hij niet gerechtigd. Hij kan alleen door middel van bericht of aanhoudend schieten enz. in overweging geven halt te houden. Ten slotte leere men den verbindingsrotten (mn.) bij doorgeven van teekens in volgorde te verrichten: a. het teeken „begrepen", 18

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 20