Voorwaarts Kameraden 1 Hoezee! Hoezee! Makkers! Al is 't snikheet, al stortregent het, Toch storen zich de soldaten Niet aan vermoeienis of zwakte. Nooit beducht, Durven wij allen ten aanval te trekken; Wij vreezen den dood niet; Wij houden van den krijg; Al zijn er 10C0C0 vijanden Wij zijn toch niet bevreesd! Slaat hen tot mosterd! Verbrijzelt hen tot poeder gelijk het stof der aarde! 2 Laten we den top van dien berg beklimmen; Laten we allen den vijand daar te lijf gaan, Vooruit! Vooruit! Niet bang zijn! 't Is nog maar een klein eindje! Voorwaarts! Alle krachten ingespannen; Grijpt uw wapens goed vast, Om den vijand te bestrijden; Voorwaarts, Kameraden, Met opgewekt gemoed, Alsof ge een lieve schoone zult gaan omhelzen! Laten wij alle vijanden verdelgen, Hen tot stof vernietigen! Onhrerp organisatie nan de luchtuaarf in Dederland. Blijkens de ontwerp-begrooting voor 1918 heeft men in Nederland de volgende plannen ten opzichte van de luchtvaart: a. in de eerste linie 15 vliegtuigafdeelingen, namelijk 6veldvlieg- tuigafdeelingen, 3 vestingvliegtuigafdeelingen, 2 artillerievliegtuig- afdeelingen en 4 jachtvliegtuigafdeelingen. De drie eerste soorten van vliegtuigafdeelingen zijn elk samen gesteld uit 8 jachtvliegtuigen en 6 verkenningsvliegtuigen, terwijl iedere jachtafdeeling uit 8 jachtvliegtuigen bestaat. Voor de formatis in eerste linie zullen dus noodig zijn58 jacht vliegtuigen en 67 verkenningsvliegtuigen. b. als leer- en oefenvliegtuigmaterieel 20 zoogenaamde legervlieg tuigen, die speciaal voor het onderwijs zijn ingericht; c. reservevliegtuigmaterieel; d. de noodige automobielen en motorrijwielen om de vliegtuigaf deelingen voor den dienst te velde geschikt te kunnen maken. 49 I. M. T. 4 1918.

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 53