militairen stand te blijven of de betrekking van militairen geëm ployeerde te behouden. Art: 3. De opgelegde gevangenisstraf wordt, tenzij de in artikel 12 vermelde vervallenverklaring is uitgesproken, vervangen, zoo de straf meer dan twee jaren bedraagt, door militaire gevangenis van gelijken duur. Zoo de straf twee jaren of mineer bedraagt door mi litaire detentie van gelijken duur. De opgelegde hechtenis wordt, tenzij de in art: 12 vermelde ver vallenverklaring is uitgesproken,, vervangen door militaire detentie van gelijken duur. De rechter verklaart uitdrukkelijk in zijn vonnis door welke mili taire straf de opgelegde straf moet worden vervangen. Art: 8. De militaire gevangenisstraf bestaat in opsluiting in eene militaire strafgevangenis met verplichting tot arbeid. Haar duur is ten minste één dag en, behoudens de gevallen van strafverhooging ter zake van samenloop van misdrijven, ten hoogste vijftien achtereenvolgende jaren. Bij strafverhooging ter zake van samenloop van misdrijven is zij ten hoogste twintig achtereen volgende jaren. Bij veroordeeling tot militaire gevangenisstraf van vijf jaren of meer spreekt de rechter bij het vonnis tevens de in art: 12 vermelde vervallenverklaring uit. Deze bijkomende straf is niet aan de militaire gevangenisstraf ver bonden, indien deze, ingeval van gratie of bij toepassing van ver zachtende omstandigheden, wordt opgelegd terzake van een misdrijf, waartegen de doodstraf met den kogel is bedreigd. Bij veroordeeling tot militaire gevangenisstraf van minder dan vijf jaren, kan de rechter tevens de in art: 12 vermelde vervallen verklaring uitspreken, wanneer hij van oordeel is, dat de schuldig verklaarde terzake van het gepleegde feit ongeschikt is om in den militairen stand te blijven of de betrekking van militairen geëm ployeerde te bekleeden. Art13. De degradatie bestaat in het terugbrengen van een onderofficier tot den stand van soldaat. De gedegradeerde kan bij goed gedrag opnieuw voor bevordering in aanmerking komen. De degradatie kan, wanneer geen vervallenverklaring van den militairen stand plaats heeft, door den militairen rechter worden 7

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 9