135(1) b. v. kan men met zwakkere afdeelingen volstaan. Eerst de volgende alinea spreekt van bepaalde „voorpostendetachementen." Afgescheiden hiervan vind ik de redactie van 201 (3) kort. Ze behoort, gegeven de schoone inhoud van 183, niet in het V. V. thuis en kan gerust geheel vervallen. Wat bedoelt men trouwens met „grooter dan 1 sectie? 1 sectie l wielrijder? 1 sectie 1 groep? of 1 dubbelgroep? (onder „groep" versta ik hier, evenals punt 207 (1) bedoelt: H sectie; vergl. R. 1 I. punt 106). 203 (4) Met den inhoud dezer alinea dus terdege rekening te houden, waar het geldt de toepassing van 203 (3) en van 229 overdagvoor de nummering der in bedekt terrein en bij nacht tus- schengeschoven veldwachten, zie overigens punt 207 (4). De tegenwoordige afdeeling „Voorpostendienst" gelijkt veel op de vroegere, doch met overneming van enkele bepalingen uit Holl. V. V. Men vergelijke Ind. V. V. met Holl. Ontw. V. V. 1915. Beide hebben de Duitsche F. O. als leidraad genomen, waarin echter de kwestie van het piket, (b/h V. P. D.) niet voorkomt. Deze vindt men in 't Fransche V. V. Noch in dit laatste, noch in 't Eng. V.V. worden afstanden gegeven. In 't Duitsche V. V. is de eenige aan gegeven afstand die der dubbelposten („nicht weiter als etwa 400 bis 500 m"). Beter ware, alle afstandsgetallen weg te laten. Piket Als gezegd, vermoedelijk uit Fr. V. V. overgenomen. „Une partie de la grand'garde (V. P. D.) est employée a fournir les petits postes (V. Wn.) et sentinelles (dubbeip".). La partie disponi- ble de la grand'garde doit comprendu au moins la moitié de son effentif total et forme Ia grand'garde proprement dite. „Le quart de la grand'garde proprement dite restede piquet, prêt a marcher [let op dit w. w.J au premier signal. Le piquet fournit une sentinelle devant les armes et les hommes nécessaires pour observer les signaux des petits postes. Les grand'gardes sont établies au bivouac ou sous un abri autant que possible dans le voisinage d'un chemin [om spoedig op te un- nen rukken naar de vocrste lijn] et hors des vues de 1' ennemi Les hom mes conservent leur équipement de jour et de nuit [arme, sac enz om spoedig gereed te kunnen zijn de voorste linie te hulp te snellen]. 204 (1) geeft als sterkte piket aan: H deel van hetgehee'e V. P D. Ik voor mij zou liever, als Fr. V.V., willen nemen M van het gros van het V. P. D. (grand'garde proprement dite). Er zijn al menschen genoeg in touw. (Wordt vervolgd). L. J. J. M. Tabbers. Kapitein der Infanterie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 24