ningspatrouilles, in 's vijands richting uitgezonden, bestaan uit inf. of cav., doch bij voorkeur uit beide wapensoorten. 3. „Postes spéciaux" (onze gedetacheerde V. Wn.) destinés a occuper certains points importants. 4. „Garde de police". 5. Het gros der V.P. leserve bivakkeert of kantonneert met de noodige directe veiligheidsmaatregelen, terwijl „les distributions de toute nature sont faites a la réserve pour tous les avant-postes; les denrées destinées aux grand'gardes leur sont envoyées. Les bagages des officiers de la réserve peuvent être mis a leur diposi- tion, mais les voitures sont chargées tous les soirs, les chevaux restent sellés ou harnachés pendant la nuit. Toute batterie ou sonnerie est interdite sauf en cas d'alerte". 11. „Grand.'gardes" V.P.Dn „petits postes" V.W". elk verdeeld in „Grand'garde" ong. Vi der „sentinelles" patrouilles t grand'garde rest der wacht (totaal der V.W". „piquet" prêt a marcher. Zie verder het reeds omtrent het piket vermelde. Blijft over ong. HXy2 Va der geheele „grand'garde". Grand'garde proprement dite" gros van het V.P.D. ong. y2 der „grand'garde"' Ik heb hierboven in het kort de Fr. indeeling der voorposten weergegeven, m.i. de meest logische. Hierbij onder „grand'garde" ook bij lezing van het bovenstaande niet te vergeten te verstaan veldwachten en gros voorpostendetachement tezamen. En thans nog iets over het wezen der voorposten in verband met de weerstandslijn. Het wezen der voorposten, d i. de werkkring van een defensief echelon in hei ontmoetingsgevecht, alzoo met als regel oprukken naar de veldwachten, ingeval men wordt aangeval len, komt het beste tot uitdrukking in het Fr. V.V., voorts in het Eng., minder goed in het Indische en het Duitsche en in het geheel niet in het Hollandsche. Volgens dit laatste begint men den tegenstand door n kleine of grootere groepjes (de V.W".), op 50 M. gevolgd door de terugtrekkende posten, op het detachementsgros te retï- reeien; ik kan er tenminste niets anders uit lezen. Doch nemen we de regels uit het Fr. V.V. „L'infanterie occupe 1es points du terrain, oü il importe de ré- sister en cas d'attaque. La cavalerie observe a une certaine distance en avant des points occupés par l'infanterie, principalement pen- 82

Indisch Militair Tijdschrift | 1918 | | pagina 24